Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ЗДІЙСНЕННЯ ПОСЕРЕДНИЦТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ЗДІЙСНЕННЯ ПОСЕРЕДНИЦТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ЗДІЙСНЕННЯ ПОСЕРЕДНИЦТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,83 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
іНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
аКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
гайдук ніна михайлівна

УДК 371.134:364.62:364.442.24(73:71)
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ДО ЗДІЙСНЕННЯ ПОСЕРЕДНИЦТВА
(НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор Курляк Ірина Євгенівна, | Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи, заступник директора Інституту гуманітарних і соціальних наук.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук Звєрєва Ірина Дмитрівна, Академія педагогічних наук України, Інститут проблем виховання, головний науковий співробітник лабораторії соціальної педагогіки, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент Архипова Світлана Петрівна, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, завідувач кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки.
Провідна установа: | Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “16” березня 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “15” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Інтеграція і глобалізація соціально-економічних і соціокультурних процесів, що відбуваються у світі, потреби гуманізації суспільних відносин зумовлюють необхідність особливої уваги до загальнолюдських цінностей, стосунків між людьми, міжособистісного спілкування, міжнаціональних відносин та діалогу культур. У світовому досвіді, зокрема у США і Канаді, з’явився навіть окремий фах – “посередник (також фахівець з розв’язання конфліктів)”, що наголошує на важливості спілкування та людських стосунків, вирішенні проблем з позиції непротистояння. У цих країнах створено нормативно-правову базу для нової галузі професійної діяльності. Широким є спектр використання посередництва – підходу “Альтернативного розв’язання суперечки” (АРС). Посередництво застосовується у справах родини, як альтернатива суду між потерпілим та правопорушником, у системі освіти, на робочому місці, в системі охорони здоров’я, для розв’язання міжнародних конфліктів у “гарячих точках” планети. Цей підхід АРС використовують у своїй професійній діяльності представники різних професій, зокрема, вчителі, вихователі, соціальні педагоги, психологи, менеджери, юристи, дипломати. Знання та вміння з посередництва є важливими для формування професійної компетентності соціальних працівників. У становленні нової сфери професійної діяльності помітною є роль закладів освіти, які готують соціальних працівників до здійснення посередництва.
Соціальна робота і посередництво мають спільне філософське підґрунтя, відповідно до якого визнається унікальність, невід’ємна цінність та гідність кожної особи в суспільстві. Посередництво бере на себе важливу роль у виконанні в суспільстві завдань соціальної роботи. Сприяння визнанню існуючих відмінностей, пошук спільного, розв’язання розбіжностей між людьми є реальним внеском у процеси гуманізації та демократизації в суспільстві, а також здійснення позитивної зміни на мікро-, мезо- та макрорівнях суспільного життя, на що, у свою чергу, спрямована соціальна робота.
Соціальна робота покликана відігравати важливу роль у розбудові демократичного, громадянського суспільства в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ЗДІЙСНЕННЯ ПОСЕРЕДНИЦТВА (НА МАТЕРІАЛАХ США І КАНАДИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок