Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПАЛАХОВА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА БОТУЛІЗМ В УКРАЇНІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ

СПАЛАХОВА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА БОТУЛІЗМ В УКРАЇНІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ

Назва:
СПАЛАХОВА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА БОТУЛІЗМ В УКРАЇНІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,40 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. акад. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
МАКСИМЧУК МАРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 616-022+616-0366.22]:616-022+614.4](477)
СПАЛАХОВА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА БОТУЛІЗМ В УКРАЇНІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ
14.02.02 - епідеміологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Колесніков Михайло Михайлович,
професор кафедри епідеміології, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки
Зарицький Анатолій Мінович.
завідувач лабораторії кишкових інфекцій з групами вібріонів та паразитології,
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського
доктор медичних наук,
Гафарова Мунівер Тейфуківна,
професор кафедри інфекційних хвороб та епідеміології,
Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського,
Провідна установа
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра мікробіології та епідеміології
Захист відбудеться “11 ”травня 2006 року о 11.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (03038, м.Київ, вул.М.Амосова, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (03038, м.Київ, вул.М.Амосова, 5).
Автореферат розісланий “ 08” квітня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Доан С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед загальної інфекційної захворюваності питома вага ботулізму не перевищує тисячних долей відсотка, проте важкий перебіг хвороби з тривалими термінами перебування пацієнтів на госпітальному ліжку та висока летальність не дозволяють віднести проблему до категорії другорядних.
Ботулізм реєструється в різних країнах світу, у тому числі у вигляді групових захворювань. Регіонами, де має місце підвищена захворюваність на цю інфекцію, вважаються Аляска, Далекий Схід, Китай, Північна Америка, ряд країн Європи та Південної Америки.
В Україні протягом останніх 40 років рівень захворюваності на ботулізм збільшився в 7 разів. Аналогічну тенденцію має смертність.
Процес формування захворюваності на ботулізм, значною мірою, залежить від поширення і високої стійкості спор C.botulinum у навколишньому середовищі, що визначає методи профілактики. Навіть своєчасно розпочате й правильно організоване лікування не завжди ефективне, про що свідчить висока летальність, яка зберігається в розвинутих країнах світу.
Споживаючи продукт, практично неможливо визначити наявність у ньому ботулотоксину (виключення становлять бомбажні консерви), що відрізняє ботулізм від інших клостридіозів (правець, газова гангрена). Останні виникають при пораненні шкіри та слизових оболонок і є видимим процесом, що надає можливість вчасно вжити лікувальних та профілактичних заходів. Лікування при ботулізмі починається тільки після прояву симптомів, коли токсин або частина його вже всмокталися в шлунку та кишечнику і в залежності від його кількості зростає ймовірність летального закінчення хвороби.
В Україні ніколи комплексно не розглядалося і не аналізувалося таке явище, як спалахова захворюваність на ботулізм, незважаючи на реєстрацію групових захворювань побутового і промислового походження.
На сьогодні збільшується небезпека виникнення промислового ботулізму, що підтверджується зростанням випадків виявлення сульфітредукуючих клостридій (СРК) – індикаторного показника оцінки харчових продуктів, як фактору передачі збудника ботулізму, у спеціях, м’ясних виробах, продукції, упакованій під вакуумом.
Багатофакторність виникнення ботулізму ґрунтовно вивчалась у 1980-х рр. із застосовуванням медико – географічного аналізу, у результаті чого було встановлено нерівномірність ураженості ботулізмом людей та домашніх тварин у межах певних ландшафтних зон України, що мало велике значення для розробки відповідних профілактичних заходів на той період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СПАЛАХОВА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА БОТУЛІЗМ В УКРАЇНІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок