Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІАЦІЙНO ІНДУКОВАНІ ЗМІНИ ОПТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАНОКРИСТАЛІЧНИХ ТА ОБ'ЄМНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ CdS1–xSex

РАДІАЦІЙНO ІНДУКОВАНІ ЗМІНИ ОПТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАНОКРИСТАЛІЧНИХ ТА ОБ'ЄМНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ CdS1–xSex

Назва:
РАДІАЦІЙНO ІНДУКОВАНІ ЗМІНИ ОПТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАНОКРИСТАЛІЧНИХ ТА ОБ'ЄМНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ CdS1–xSex
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛОПУШАНСЬКИЙ ВАСИЛЬ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 535.343.2
РАДІАЦІЙНO ІНДУКОВАНІ ЗМІНИ
ОПТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
НАНОКРИСТАЛІЧНИХ ТА ОБ'ЄМНИХ
НАПІВПРОВІДНИКІВ CdS1–xSex
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізики кристалів Інституту електронної фізики Національної академії наук України.
Науковий керівник
кандидат фізико-математичних наук
Гомоннай Олександр Васильович,
Інститут електронної фізики Національної академії наук України,
старший науковий співробітник відділу фізики кристалів.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
Артамонов Віктор Васильович,
Інститут фізики напівпровідників Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник відділу оптики.
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Студеняк Ігор Петрович,
Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри фізики напівпровідників.
Провідна установа:
Інститут фізики Національної академії наук України, Київ, відділ нелінійної оптики.
Захист відбудеться “  ” вересня 2002 р. о 1400 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К .051.01 по захисту кандидатських дисертацій в Ужгородському національному університеті за адресою: м.Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. 181.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету (м.Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий “  ” серпня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук, професор Блецкан Д.І.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останнє десятиріччя ведуться інтенсивні дослідження оптичних властивостей напівпровідникових нанорозмірних структур, які реалізуються у вигляді квазідвовимірних (квантові ями, наношаруваті структури), квазіодновимірних (квантові нитки або квантові дроти) та квазінульвимірних (квантові точки, нанокристали) фізичних об'єктів. Сучасні технології дозволяють отримувати нанокристали з характерними розмірами в інтервалі від одиниць до сотень нанометрів, просторове обмеження руху носіїв заряду в яких веде до квантування енергетичних зон, внаслідок чого в їх оптичних спектрах проявляються квантово-розмірні ефекти. Специфіка фізичних властивостей напівпровідникових квантових точок та можливість формування на їх основі самоорганізованих напівпровідникових наноструктур обумовлює їх застосування у ролі обрізуючих світлофільтрів, нелінійно-оптичних пристроїв, хвилеводів, лазерів.
Вкраплені у матрицю силікатного скла нанокристали CdS1–хSex стали фактично модельними для вивчення квантово-розмірних ефектів, у тому числі дослідження дії різноманітних зовнішніх факторів на їх прояви. Зокрема, досить широко вивчено вплив температури та тиску на квантові точки CdS1–xSex в скляній матриці. Водночас число праць, присвячених поведінці вказаного класу об'єктів під дією високоенергетичного опромінення, вкрай обмежене, хоча останнє може як спричинювати зміни їх характеристичних параметрів внаслідок утворення радіаційних дефектів у самих напівпровідникових нанокристалах (через мале число атомів наявність у них навіть поодиноких радіаційних дефектів створюватимуть достатньо велику їх концентрацію), так і ініціювати фізичні процеси, пов'язані з взаємодією між квантовими точками і матрицею (радіаційно стимульована дифузія, перенесення носіїв заряду).
Порівняння поведінки оптичних спектрів вкраплених у скло нанокристалів CdS1–xSex під дією зовнішніх, зокрема радіаційних, факторів з поведінкою аналогічних об'ємних напівпровідників, а також самої скляної матриці дасть змогу проаналізувати механізми зовнішніх впливів на досліджувані об'єкти.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дану роботу виконано у відділі фізики кристалів Інституту електронної фізики НАН України в рамках науково-дослідної теми "Оптичні властивості об'ємних та квазінульвимірних халькогенідних напівпровідникових кристалів, опромінених високоенергетичними електронами" (державний реєстраційний номер 0100U000881, 2000–2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РАДІАЦІЙНO ІНДУКОВАНІ ЗМІНИ ОПТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАНОКРИСТАЛІЧНИХ ТА ОБ'ЄМНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ CdS1–xSex

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок