Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ОБГРУНТУВАННЯ АЛГОРИТМІВ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ДІАГНОСТУВАННІ ( ВЕРСТАТНОГО КОМПЛЕКСУ З ЧПК)

РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ОБГРУНТУВАННЯ АЛГОРИТМІВ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ДІАГНОСТУВАННІ ( ВЕРСТАТНОГО КОМПЛЕКСУ З ЧПК)

Назва:
РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ОБГРУНТУВАННЯ АЛГОРИТМІВ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ДІАГНОСТУВАННІ ( ВЕРСТАТНОГО КОМПЛЕКСУ З ЧПК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти України
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя
Веселовська Наталія Ростиславівна
УДК 681.335.2:519.85
 
РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ОБГРУНТУВАННЯ АЛГОРИТМІВ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ДІАГНОСТУВАННІ
( ВЕРСТАТНОГО КОМПЛЕКСУ З ЧПК)
Спеціальність 01.05.02 - математичне моделювання та
обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформатики та автоматизації процесів управління Вінницького державного сільськогосподарського інституту Міністерства агропромислового комплексу України.
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
Кузьмін Іван Васильович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри інтелек-туальних систем
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Драґан Ярослав Петрович, Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра біомедичних систем та апаратів;
кандидат технічних наук, доцент Мотика Ігор Іванович, державний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри систем автоматизованого проек-тування.
 
Провідна установа - Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, відділ математичних систем моделювання проблем еко-логії та енергетики, м.Київ
Захист відбудеться “_24___” _06__________ 1999 р. о __10___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.01 в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя, 282001, м. Тернопіль, вул. Руська,56.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Тернопільського державного технічного університету, 282001, м.Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розісланий “___22__” ______05_____ 1999 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ Петрик М.Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасному машинобудуванні основу гнучких виробничих систем складають верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК), які забезпечують виконання різноманітних технологічних операцій металообробки. Підвищені технологічні вимоги до кінцевого продукту обробки та умови забезпечення функціонування виробництва в автоматизованому режимі привели до значного ускладнення верстатів з ЧПК за рахунок використання автоматизованих систем керування, технологічної підготовки виробництва, інструментального забезпечення, встановлення та з’єму заготовок, видалення відходів, контролю. Надійність та ефективність роботи таких сучасних верстатних комплексів з ЧПК в процесі експлуатації залежить від багатьох складових технологічного обладнання, яке містить в собі механічні, гідравлічні, пневматичні, електричні, електронні, оптичні пристрої, блоки, прилади, тощо. Надійність та ефективність верстатних комплексів з ЧПК визначаються за допомогою систем діагностування. При створенні останніх широко використовуються відомі методи та засоби технічної діагностики, зокрема, методи визначення межевих (аварійних) станів та тестові методи з вимірюванням параметрів, що діагностуються, за допомогою давачів внутрішньої інформації та зовнішніх сенсорних систем з використанням ЕОМ різного рівня. Математичний апарат, алгоритмічне та програмне забезпечення цих методів та засобів суттєво відрізняються та не є уніфікованими, що викликає ускладнення при їх застосуванні, наприклад, для поступового прогнозування дефектів та вибору єдиного підходу до розробки критерію оцінювання ефективності прийняття рішень при діагностуванні. Особливо цей стан неузгодженості математичного та програмного забезпечення діагностування проявляється при експлуатації металооброблювального обладнання в масовому виробництві, що має місце, наприклад, на підприємствах де виготовляють підшипники, а саме під час точіння та шліфування кілець підшипників.
Тому важливою є проблема розробки та використання математичних засобів та методів технічного діагностування верстатного комплексу з ЧПК і математичних моделей для обгрунтування алгоритмів прийняття рішень при діагностуванні цього обладнання з метою підвищення ефективності і надійності роботи комплексу та якості деталей, які обробляються на ньому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ОБГРУНТУВАННЯ АЛГОРИТМІВ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ДІАГНОСТУВАННІ ( ВЕРСТАТНОГО КОМПЛЕКСУ З ЧПК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок