Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРИСТРОЇ АВТОМАТИКИ НА БАЗІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕСТІЙКИХ ДВОЗАТВОРНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР ШОТТКИ

ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРИСТРОЇ АВТОМАТИКИ НА БАЗІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕСТІЙКИХ ДВОЗАТВОРНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР ШОТТКИ

Назва:
ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРИСТРОЇ АВТОМАТИКИ НА БАЗІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕСТІЙКИХ ДВОЗАТВОРНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР ШОТТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САЛЕХ М М ЖУРБАН
УДК 621.3.016.35;621.3.088.3
ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРИСТРОЇ АВТОМАТИКИ
НА БАЗІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕСТІЙКИХ ДВОЗАТВОРНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР ШОТТКИ
Спеціальність 05.13.05 - Елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Філинюк Микола Антонович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри проектування комп’ютерної
та телекомунікаційної апаратури
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий
співробітник
Багацький Валентин Олексійович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН
України, м. Київ, провідний науковий співробітник відділу перетворювачів форм інформації
доктор технічних наук, професор
Николайчук Ярослав Миколайович,
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри спеціалізованих компютерних систем
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра автоматики, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться " 27 " 04 2007р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий "23" 03 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. Завдяки використанню досягнень сучасної технології й елементної бази в даний час є значні успіхи в створенні різноманітних пристроїв автоматики. Однак часто одержання високих технічних характеристик досягається за рахунок збільшення їх складності, габаритів, маси і вартості. Для подальшого підвищення якості необхідно здійснювати розробку теорії побудови і пошук нових принципів фізичної реалізації пристроїв автоматики, що відрізняються багатофункціональністю, малим споживанням енергії, високою чутливістю, стабільністю характеристик, підвищеною швидкодією і надійністю. На сучасному етапі розвитку елементної бази до перспективних відносяться напівпровідникові прилади і пристрої з негативним диференціальним опором, що пояснюється рядом їх переваг.
Елементи та пристрої автоматики, розроблені на основі приладів з негативним диференціальним опором, які одержали назву “негатрони”, дозволяють одержувати швидкодію, що не завжди досягається на транзисторах. Прилади з негативним диференціальним опором також привертають увагу розробників своєю багатофункціональністю. Напрямок електроніки, що займається теорією та практикою створення і використання негатронів, одержав назву "Негатроніка" і був сформульований д.т.н., професором Філинюком М.А. у 1985 р. Значний внесок у розвиток цього напрямку внесли Лосев О.В., У. Шокли (W. Shockle), Ганн (J. B. Gunn), Л. Эсаки (L. Esaki), С.А. Гаряінов, І.Д. Абезгауз, Ф. Бенінг (F. Bening), В.П. Дияконов, А.С. Тагер, Л.Н. Степанова, О.Н. Негоденко, Ф.Д. Касимов, В.С. Осадчук, О.В. Осадчук, П.А. Молчанов, В.М. Кичак, В. Рид (W. T. Read), Дил (H. Dill), В.В.Стафєєв і ін. Поява нових напівпровідникових приладів відкриває додаткові можливості для створення високоефективних елементів і пристроїв на їх основі. Одним з таких приладів є двухзатворний польовий транзистор Шоттки.
Двухзатворна напівпровідникова структура Шоттки є багатофункціональним електронним приладом, використання якої дозволяє покращити технічні параметри елементів і пристроїв автоматики, підвищити їхню ефективність і створити якісно нові елементи на її основі. Однак у даний час відсутні систематичні дослідження їх властивостей в різних схемах включення, коли реалізовані чотириполюсники можуть мати потенційну нестійкість. А ці властивості відкривають нові можливості реалізації високоефективних елементів і пристроїв автоматики, придатних для реалізації в інтегральному виді, що забезпечить широке застосування в різних системах автоматики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРИСТРОЇ АВТОМАТИКИ НА БАЗІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕСТІЙКИХ ДВОЗАТВОРНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СТРУКТУР ШОТТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок