Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНІХ І КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНІХ І КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНІХ І КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ГОЛОТА Наталія Миколаївна
УДК.378.147:372:745/749
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНІХ І КОНСТРУКТИВНИХ
УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.08 - дошкільна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, АРТЕМОВА Любов Вікторівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри дошкільної педагогіки.
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук КУЛЬЧИЦЬКА Олена Іполитівна, Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, старший науковий співробітник.
-
кандидат педагогічних наук КИРИЧЕНКО Ніна Тимофіївна, Інститут проблем виховання АПН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 11 жовтня 2000 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова. (м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий 9 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах оновлення нашого суспільства, відродження національної системи освіти особливої актуальності набуває проблема професійної підготовки майбутнього педагога. Як зазначено у державній національній програмі “Освіта (Україна ХХІ століття)”, одним з основних шляхів реформування освіти є підготовка нової генерації педагогічних кадрів, здатних виховувати духовний, інтелектуальний і творчий потенціал країни. Це, в першу чергу, стосується вихователів дитячих садків, адже саме у дошкільному віці відбувається початкове становлення особистості.
У програмних документах у галузі дошкільної освіти “Дитина”, “Малятко” відмічається, що прилучати дитину до світу мистецтва, пробуджувати її цікавість до художньої діяльності – одне з головних завдань виховання. Улюбленим у дітей дошкільного віку видом цієї діяльності є художня праця, що дає дітям змогу працювати з цікавими їм матеріалами: папером, картоном, природним; предметами, що втратили своє побутове призначення (сірниковими та іншими коробками тощо), брати участь у створенні корисних, естетично значущих виробів для ігор, праці, побуту.
Художня праця ґрунтується на основі декоративно-прикладного мистецтва. Теорія сучасного дизайну для дітей і практика дитячої художньої творчості демонструють широкі можливості такої продуктивної діяльності, якою можна захопити дітей, залучити їх до цікавої і змістовної справи, розвинути уміння бачити прекрасне, виховати повагу до народних традицій. Провідна роль тут належить вихователю, професійна майстерність якого повинна забезпечувати розв’язання завдань трудового та естетичного виховання дітей дошкільного віку.
Вихователь має не лише формувати і вдосконалювати уміння й навички дітей з виготовлення і художньо-декоративного оформлення виробів з різних матеріалів, але й розвивати творчий потенціал дошкільнят. Уміння керувати будь-якою діяльністю дітей, в тому числі художньою, на високому професійному рівні є важливим для майбутнього вихователя. Тому курс “Художня праця” є невід’ємною частиною системи підготовки фахівців дошкільного профілю.
Даний предмет допомагає студентам - майбутнім вихователям - оволодіти знаннями про особливості різних матеріалів, технологію їх обробки, уміннями виготовляти та оздоблювати вироби. Все це зумовлює необхідність організації викладання курсу “Художня праця” на високому професійному рівні.
Дослідження свідчать, що від рівня сформованості у педагога знань, умінь і навичок залежить рівень знань, умінь і навичок вихованців (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНІХ І КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок