Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНІКИ ЯК СКЛАДОВА ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ ПОЛЬЩІ

НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНІКИ ЯК СКЛАДОВА ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ ПОЛЬЩІ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНІКИ ЯК СКЛАДОВА ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ ПОЛЬЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
49,79 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
КШИШТОФ КРАШЕВСКІ
УДК 372.4: 37.035.3
НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНІКИ ЯК СКЛАДОВА
ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ ПОЛЬЩІ
13.00.01 – загальна педагогіка і історія педагогіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
 
Київ - 2003


Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий консультант – |
Тхоржевський Дмитро Олександрович - доктор педагогічних наук, професор, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, професор кафедри трудового навчання та креслення.
Офіційні опоненти: | Моляко Валентин Олексійович - доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України, завідувач лабораторії психології творчості Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України;
Гуревич Роман Семенович - доктор педагогічних наук, професор, декан педагогічно-індустріального факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;
Коберник Олександр Миколайович - доктор педагогічних наук, професор, декан технолого-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Провідна установа: |
Інститут педагогіки АПН України, м.Київ.
Захист відбудеться “19” лютого 2003 р., о 14 30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01. в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 17 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реформа загальноосвітньої школи в Польщі розпочалася у 1999 році, їй передувало прийняття статуту про систему освіти, де ставилося за мету докорінно переглянути завдання школи, виходячи з загальнолюдських цінностей та універсальних принципів моралі.
У статуті зазначається, що навчання та виховання має слугувати розвитку у молоді почуття відповідальності, любові до вітчизни і поваги до спадщини польської культури та одночасно формуванню відкритості до культурних цінностей культури Європи і світу.
У реформі започатковано новий підхід до навчання у молодшій школі, який стосується як його змісту, так і методики. Зокрема вважається доцільним замінити навчальні предмети освітніми галузями, які дозволили б більш ефективно знайомити учнів з навколишнім світом за рахунок інтеграції різноманітних знань.
Серед освітніх галузей передбачається загальнотехнічна підготовка. У зв’язку з цим виникає ряд проблем. До останнього часу вказана галузь була представлена на різних ступенях школи предметом “Техніка”, а ще раніше предметами “Слойд”, “Ручна праця” та іншими, методологія яких розроблялася ще до другої світової війни, а тому в період інтенсифікації науково-технічного прогресу не відображає сучасного стану розвитку суспільства, питомої ваги технічних явищ і виробів. Причиною цього є той факт, що перехід від постіндустріального до інформаційного суспільства пов’язаний перш за все з розвитком і якісними перетвореннями техніки, технічного забезпечення суспільства. Трансформація техніки по лінії її ускладнення й удосконалення, заміна технікою монотонних, складних, небезпечних ланок людської діяльності, насиченість технікою побуту людини з метою вивільнення часу і полегшення побутової праці спричиняє появу нових напрямків, зокрема виокремлює вагомість наукового обговорення і експериментального дослідження проблеми формування у дитини орієнтації у техніці як у виробі, як у явищі і як у процесі. Необхідність взаємодії з технікою вимагає раннього входження у світ техніки, починаючи з початкових класів, що й визначає назву відповідного навчального предмета у школах Польщі як “техніка”.
У цьому зв’язку постає завдання відбору технічних виробів, явищ, процесів, закономірність і причинність їх введення та переконструювання у педагогічну систему навчання дітей, вивірення принципів, змісту, методів, моделей і технологій навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНІКИ ЯК СКЛАДОВА ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ ПОЛЬЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок