Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення нормативних параметрів проектування каналізаційних мереж

Вдосконалення нормативних параметрів проектування каналізаційних мереж

Назва:
Вдосконалення нормативних параметрів проектування каналізаційних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
рівненський ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ситніченко Микола Віталійович
УДК 628.21
Вдосконалення нормативних параметрів проектування каналізаційних мереж
05.23.04 – Водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА Здобуття наукового СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ТЕХНІЧНИХ НАУК
Рівне – 2001


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі міського будівництва і господарства Донбаської державної академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | Доктор технічних наук, доцент Дрозд Геннадій Якович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, професор кафедри міського будівництва і господарства.
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор Душкін Станіслав Станіславович, Харківська державна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та очищення вод.
Кандидат технічних наук, професор Мацнєв Анатолій Іванович, Рівненський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, Інститут водного господарства, професор кафедри каналізації і санітарної техніки.
Провідна установа - | Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра водопостачання, каналізації і гідравліки, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “_9_” _листопада_ 2001 р. о _1400_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 у Рівненському державному технічному університеті за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного технічного університету за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий “_8_” __жовтня__ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент Востріков В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиліття принципова сутність проектування водовідвідних мереж практично не змінилася, за винятком уточнення окремих розрахункових параметрів.
Тому виникаючі в процесі експлуатації водовідвідних мереж проблеми у вигляді засмічення трубопроводів невеликих діаметрів на початкових ділянках і стирання лоткової частини труб великих діаметрів свідчать про недосконалість існуючої практики проектування. Зокрема, це стосується таких нормативних параметрів як наповнення, мінімальні діаметри й ухили, максимальні та мінімальні швидкості руху стічних вод.
Зменшення норм водоспоживання при реформуванні комунального господарства України привело до того, що робота початкових ділянок мереж, запроектованих за існуючими нормативними параметрами, носить дискретний характер. В цих умовах зростає кількість засмічень мереж водовідведення, що вказує на необхідність корегування окремих нормативних розрахункових параметрів. Застосування існуючих параметрів ускладнює санітарно-гігієнічний та екологічний стан окремих районів міста і призводить до росту експлуатаційних витрат.
Проектування водовідвідних мереж з урахуванням умов їх роботи в майбутньому і наближенні розрахункових і проектних даних до дійсних умов роботи , що забезпечують нормальну експлуатацію мереж, зменшать експлуатаційні витрати і підвищать ефективність використання трудових і матеріальних ресурсів. Таким чином, актуальність даної роботи пов'язана із забезпеченням нормальних умов роботи мереж водовідведення по всій їх довжині.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконана згідно завдання Міністерства освіти і науки України “Розробити для України методи і технології підвищення довговічності каналізаційних колекторів” (Дер. реєстраційний № 0298U001106), а також у рамках міжрегіональної програми “Екологічного оздоровлення басейну ріки Сіверський Донець” і пов'язана з планами господарсько-договірної тематики кафедри міського будівництва і господарства ДонДАБА, в яких здобувач приймав участь як виконавець.
Мета і задачі досліджень.
Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування збільшення розрахункових мінімальних і зменшення максимальних ухилів (швидкостей) для забезпечення сталої роботи мереж водовідведення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вдосконалення нормативних параметрів проектування каналізаційних мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок