Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОЗДОРОВЧИХ ПРОДУКТІВ З ПРОРОЩЕНОГО ЗЕРНА

РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОЗДОРОВЧИХ ПРОДУКТІВ З ПРОРОЩЕНОГО ЗЕРНА

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОЗДОРОВЧИХ ПРОДУКТІВ З ПРОРОЩЕНОГО ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БАЖАЙ СВІТЛАНА АНДРІЇВНА
УДК 613.26:664.765
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОЗДОРОВЧИХ ПРОДУКТІВ
З ПРОРОЩЕНОГО ЗЕРНА
05.18.02 – Технологія зернових, бобових,
крупяних продуктів та комбікормів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент,
старший науковий співробітник
Федоренченко Лідія Олексіївна
Національний університет харчових технологій, кафедра технології функціональних харчових продуктів, доцент
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Юрчак Віра Гаврилівна
Національний університет харчових технологій, кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів, професор
кандидат технічних наук, доцент
Шерстобітов Валерій Валентинович
СГП „Укрсоя-21”, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: |
Інститут харчової хімії і технології НАН України, відділ біотехнології переробки поновлювальної сировини (м. Київ)
Захист відбудеться „17” листопада 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ–33, вул. Володимирська, 68, ауд. А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ–33,
вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий „13” жовтня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук С.І. Воронцова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції до максимального використання усіх анатомічних частин зерна злакових культур у харчуванні людини зумовлюють актуальність розроблення нових технологій перероблення зернових з отриманням продуктів на основі цільного зерна, яке є джерелом цінних нутрієнтів. Продукти такого типу необхідні для створення збалансованих харчових раціонів оздоровчого спрямування.
Принципово новою складовою у традиційному процесі підготовки зерна злакових до перероблення є пророщування. Пророщування зерна використовують як один з методів підвищення його харчової цінності шляхом біологічної активації. Зерно, яке пройшло тривале гідротермічне оброблення – холодне кондиціонування, пророщене до певної стадії, з непорушеною структурою й біологічно активованими інгредієнтами, може забезпечити надходження до організму людини значної кількості вітаміну Е, що має антиоксидантні властивості, вітамінів групи В, інозиту, вуглеводів, білків та жирів, частково гідролізованих у процесі пророщування, харчових волокон. Враховуючи позитивні зміни у хімічному складі та структурі біологічно активованого зерна, його використовують у борошномельному і круп’яному виробництвах та під час виготовлення комбікормів.
У зв’язку з цим робота була спрямована на розроблення, наукове обґрунтування та практичне впровадження технології оздоровчих продуктів на основі пророщеного зерна пшениці, яка б забезпечувала накопичення й максимальне збереження біологічно активних речовин цієї цінної сировини та могла бути реалізована у виробничих умовах на вітчизняних зернопереробних підприємствах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові дослідження дисертаційної роботи пов’язані з науково-дослідними роботами Проблемної науково-дослідної лабораторії НУХТ за темами: “Розробити технологію оздоровчих продуктів харчування, збагачених солодовими екстрактами та рослинними антиоксидантами” – № Держреєстрації в УкрІНТЕІ 0100U000688), 2000–2002 рр.; “Дослідити вплив фітодобавок на синтез антиоксидантів під час пророщування зерна” – № Держреєстрації в УкрІНТЕІ №0103U001127, 2003 р.
Автор приймав безпосередню участь у проведенні лабораторних досліджень і виробничих випробувань, обробці, аналізі та публікації отриманих результатів, розробленні нормативно-технічної документації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОЗДОРОВЧИХ ПРОДУКТІВ З ПРОРОЩЕНОГО ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок