Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ, ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ І РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОГО БОРГУ

ФОРМУВАННЯ, ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ І РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОГО БОРГУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ, ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ І РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОГО БОРГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,96 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
”ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ”
ВАХНЕНКО Тетяна Петрівна
УДК 336.273.3]:338.246
ФОРМУВАННЯ, ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ І РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОГО БОРГУ
08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ ”Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Геєць Валерій Михайлович,
ДУ ”Інститут економіки та прогнозування
НАН України”, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гаврилюк Олег Вікторович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, провідний науковий співробітник відділу глобалістики, геополітики і геоекономіки
доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
доктор економічних наук, професор
Опарін Валерій Михайлович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, професор кафедри фінансів
Захист відбудеться ”25” вересня 2007 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.02 в ДУ ”Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ ”Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий ”25” липня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Шелудько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нарощування зовнішнього боргу має об’єктивний характер в умовах низького рівня національних заощаджень, дефіцитності державного бюджету та низької конкурентоспроможності вітчизняних виробників. Якщо указані чинники поєднуються з вадами інституційного середовища (які ведуть до неповного використання національних заощаджень в економічному кругообігу та перешкоджають повноцінному розвитку фондового ринку) і недоліками державного регулювання експорту-імпорту капіталів, накопичення зовнішньоборгових зобов’язань набуває загрозливих масштабів.
Протягом останніх років зовнішній національний борг України стрімко збільшувався, як в абсолютному, так і у відносному вимірі. За 2006 рік зовнішньоборгові зобов’язання суб’єктів вітчизняної економіки зросли на 14,7 млрд. дол., а за 2004–2006 роки – на 30,4 млрд. дол. Зовнішні позики стали вагомим джерелом фінансування інвестиційної та поточної діяльності підприємств і сприяли прискоренню темпів економічного зростання в Україні. Проте в середньостроковій перспективі швидке накопичення зовнішніх боргів може мати небезпечні наслідки для фінансової системи та реального сектора національної економіки. Руйнівні фінансові кризи, якими були охоплені Росія, Бразилія, Аргентина, Індонезія, Корея, Малайзія і Таїланд, загострили увагу до проблеми регулювання боргових операцій та визначення безпечних меж зовнішньоборгового навантаження.
У ІІ половині XX століття представники кейнсіанського напряму Г. Зінгер, Р. Пребіш, Р. Нурске, П. Розенштейн-Родан, А. Хіршман, Р. МакКіннон, Г. Ченері і А. Страус запропонували ряд теоретичних концепцій для обґрунтування ролі зовнішньоборгового фінансування в активізації інвестиційного процесу і пожвавленні економічної діяльності у бідних країнах. В українській економічній науці проблеми формування зовнішнього боргу та його впливу на економічний розвиток досліджувались у працях О. Барановського, А. Гальчинського, В. Геєця, О. Гаврилюка, Н. Гончарової, О. Іваницької, Б. Кваснюка, Г. Климка, В. Козюка, В. Кудряшова, С. Корабліна, І. Луніної, З. Луцишин, І. Лютого, Ю. Макогона, С. Мочер-ного, С. Науменкової, В. Новицького, В. Опаріна, Ю. Пахомова, Н. Рязанової, А. Румянцева, А. Філіпенка, В. Шевчука, А. Чухна та інших. Однак наявні дослідження фокусуються, в основному, на проблемах державної заборгованості, тоді як питанням формування зовнішніх боргів підприємств і банків, що породжують загрози для збалансованого розвитку фінансової системи України і посилюють її вразливість до фінансово-економічних ризиків, приділяється недостатньо уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 



Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ, ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ І РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОГО БОРГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок