Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ ТЕОРІЇ І ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ ЗАПІЗНЮВАННЯ СИГНАЛІВ, НЕЧУТЛИВИХ ДО ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНИХ КАНАЛІВ

ОСНОВИ ТЕОРІЇ І ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ ЗАПІЗНЮВАННЯ СИГНАЛІВ, НЕЧУТЛИВИХ ДО ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНИХ КАНАЛІВ

Назва:
ОСНОВИ ТЕОРІЇ І ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ ЗАПІЗНЮВАННЯ СИГНАЛІВ, НЕЧУТЛИВИХ ДО ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНИХ КАНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гуцало Олександр Гнатович
УДК 621.373.077
ОСНОВИ ТЕОРІЇ І ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ
ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ ЗАПІЗНЮВАННЯ СИГНАЛІВ, НЕЧУТЛИВИХ
ДО ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНИХ КАНАЛІВ
Спеціальність 05.11.08 – радіовимірювальні прилади
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Вінниця – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
Скрипник Юрій Олексійович, Київський державний університет технологій та дизайну, професор кафедри автоматизації і комп’ютерних систем, м.Київ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Філіпський Юрій Костянтинович, Одеський
державний політехнічний університет, завідувач кафедри теоретичних основ радіотехніки, м.Одеса;
доктор технічних наук, доцент Водотовка Володимир Ілліч, Київське спеціальне конструкторське бюро «Спектр» Міністерства промислової політики України, начальник відділу радіотехнічних вимірювань, м.Київ;
доктор технічних наук, професор Філинюк Микола Антонович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри проектування комп’ютерної техніки, м.Вінниця.
Провідна установа – Національний технічний університет України «КПІ», кафедра конструювання та виробництва радіоелектронної апаратури, м.Київ.
Захист відбудеться « 3 « грудня 1999р. о 930 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 286021, м.Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного технічного університету.
Автореферат розісланий «27» жовтня 1999р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Юхимчук С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед радіовимірювальних засобів, які використовуються при розробці, настроюванні і експлуатації радіолокаційних, телевізійних та гідроакустичних систем, а також цифрових систем зв’язку і кореляційної обробки сигналів, найбільш вагоме значення мають засоби вимірювання (ЗВ) фазового часу запізнювання (ФЧЗ) та групового часу запізнювання (ГЧЗ) сигналів.
Дослідженням в області вимірювання ФЧЗ та ГЧЗ сигналів присвячена значна кількість робіт вітчизняних наукових шкіл, які очолюють С.М. Маєвський, В.В. Молебний, С.І. П’ятін, Ю.О. Скрипник, В.Я. Суп’ян. Необхідно також відзначити важливу роль у розвитку даної області вимірювання закордонних наукових колективів і особисту роль вчених А.В. Бальчюнайтіса, А.-А.А. Гіліса, В. Діркзена, В. Кохана, Ф. Кенінга, Н. Найквіста, Ю.-А.А. Свейкати, К.І. Сметаніна, І.Т. Турбовича.
Однією з найважливіших задач, на розв’язання якої були спрямовані зусилля вчених, було підвищення точності вимірювання ФЧЗ і ГЧЗ сигналів. Ця задача розв’язувалась, головним чином, на основі структурних методів підвищення точності, які, в значній мірі, досліджені вченими К.Л. Куліковським, П.П. Орнатським, Ю.О. Скрипником, Ю.М. Тузом.
Враховуючи досягнення в даній області вимірювання, необхідно відзначити, що основним недоліком відомих ЗВ ФЧЗ сигналів є неоднозначність вимірювання, а ЗВ ГЧЗ - методична похибка. Крім цього, відомим ЗВ, а також засобам їх метрологічного забезпечення властива значна чутливість до фазових спотворень сигналів у перетворювальних каналах, яка призводить до зниження їх точності.
У зв’язку з відзначеними недоліками, виникла необхідність у розв’язанні актуальної в даній області вимірювання науково-технічної теми, пов’язаної з розробкою ЗВ ФЧЗ і ГЧЗ сигналів та засобів їх метрологічного забезпечення з підвищеною точністю.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у Вінницькому державному технічному університеті згідно з тематичними планами проведення госпдоговірних робіт (номер державної реєстрації 01860106643, номер державної реєстрації 01860127709, темі № 3141) та тематичними планами проведення НДДКР за рахунок коштів державного бюджету, узгодженими з Міністерством освіти України (номер державної реєстрації 0193U029454), які пов’язані з розробкою ЗВ ФЧЗ і ГЧЗ сигналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСНОВИ ТЕОРІЇ І ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ ЗАПІЗНЮВАННЯ СИГНАЛІВ, НЕЧУТЛИВИХ ДО ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНИХ КАНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок