Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГЕТИКА М'ЯЗОВОГО СКОРОЧЕННЯ У БІЛИХ ЩУРІВ ПРИ РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ГІПЕРТИРЕОЗУ

ЕНЕРГЕТИКА М'ЯЗОВОГО СКОРОЧЕННЯ У БІЛИХ ЩУРІВ ПРИ РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ГІПЕРТИРЕОЗУ

Назва:
ЕНЕРГЕТИКА М'ЯЗОВОГО СКОРОЧЕННЯ У БІЛИХ ЩУРІВ ПРИ РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ГІПЕРТИРЕОЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. ГОРЬКОГО
ТРУШ Віра Володимирівна
УДК 616.441-008.61: [612.741/. 744/. 745/1]
ЕНЕРГЕТИКА М'ЯЗОВОГО СКОРОЧЕННЯ У БІЛИХ ЩУРІВ ПРИ РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ГІПЕРТИРЕОЗУ
14.03.03 – нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті МОН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Соболєв Валерій Іванович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Макій Євген Андрійович,
Дніпропетровська державна медична академія,
професор кафедри нормальної фізіології.
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Бабенко Наталія Олексіївна,
Науково-дослідний інститут біології
Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач відділу фізіології онтогенезу.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомо-
льця, кафедра нормальної фізіології,
МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться 21.06.2006 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 Донецького державного медичного університету ім. М. Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
Автореферат розісланий 19.05.2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук
професор Солдак І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Погіршення радіаційно-екологічної обстановки в Україні, особливо чітко виражене в останні десятиліття, послужило однією з причин збільшення частоти захворювань щитовидної залози, які нерідко протікають за гіпертиреоїдним типом і можуть бути викликані як патологічними змінами в самій залозі, так і певними порушеннями периферичного метаболізму тиреоїдних гормонів (Афанасьєва Н.І., 1998; Бардов В.Г. и соавт., 1998; Косцик Н.Р., 2000). Гіперфункція щитовидної залози призводить, як правило, до порушень з боку опорно-рухового апарату, які поряд з розладами в серцево-судинній системі можуть служити причиною інвалідизації хворих. Питання щодо механізмів і точок прикладання дії тиреоїдних гормонів на функціональний стан скелетної мускулатури, незважаючи на численні дослідження в цій галузі, дотепер залишається дискусійним. Якщо з більшості клінічних спостережень відомо, що підвищений тиреоїдний статус індивіда супроводжується зниженням сили і підвищенням стомлюваності скелетних м'язів (Гехт Б.М., 1982; Cakir Mehtap et al., 2003; Ramsey I.D., 1974), то в умовах in vitro ряд фахівців (Brodie C. et al., 1990; Connelly T.J. et al., 1994; Everts M.E., 1996; Harrison A.P. et al., 1998; Hulbert A.J., 2000; Warnick P.R. et al., 1993), навпаки, спостерігали позитивні ефекти фізіологічних і підвищених доз йодтиронінів на окремі структури м'язового волокна, які мають відношення до реалізації скорочувального акту.
Незважаючи на наявність великого фактичного матеріалу щодо впливу підвищених доз тиреоїдних гормонів на окремі ізольовані структури м'язового волокна, характер змін у нервово-м'язовому апараті при різному ступені виразності гіпертиреоїдних станів в умовах функціонально цілісного організму вивчено недостатньо. Проте, не виключено, що стан міоневральної системи при розвитку тиреотоксикозу зазнає певної динаміки зі зміною протилежних фаз, подібної до такої для серцево-судинної і деяких інших систем. Крім того, уявлення, отримані на підставі дослідження ефектів йодтиронінів на ізольовані структури м'язового волокна in vitro, не завжди і, імовірно, не повною мірою відповідають тим механізмам, які реалізуються в умовах in vivo, що ускладнює їх інтерпретацію. Разом з тим, пошук засобів, що забезпечують зменшення впливу гіпертиреоїдних станів на нервово-м'язовий апарат, неможливий без детального аналізу механізмів змін у ньому під впливом підвищених і токсичних доз йодтиронінів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕНЕРГЕТИКА М'ЯЗОВОГО СКОРОЧЕННЯ У БІЛИХ ЩУРІВ ПРИ РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ГІПЕРТИРЕОЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок