Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛГЕБРО-ЛОГІЧНІ МОДЕЛІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ СЕМАНТИКИ РЕЧЕНЬ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

АЛГЕБРО-ЛОГІЧНІ МОДЕЛІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ СЕМАНТИКИ РЕЧЕНЬ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Назва:
АЛГЕБРО-ЛОГІЧНІ МОДЕЛІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ СЕМАНТИКИ РЕЧЕНЬ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Брусенцев Віталій Олександрович
УДК 004.8:004.912
АЛГЕБРО-ЛОГІЧНІ МОДЕЛІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ
СЕМАНТИКИ РЕЧЕНЬ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В
ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Шабанов-Кушнаренко Юрій Петрович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, професор кафедри
Програмного забезпечення ЕОМ
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Фоменко Олег Миколайович, Харківський військовий університет, професор кафедри систем керування та зв’язку літальними апаратами, м. Харків
- кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інформаційно-документних систем Ситніков Дмитро Едуардович, Харківська державна академія культури, доцент кафедри інформатики, інформаційних систем та процесів, м. Харків
Провідна установа
Донецький державний інститут штучного інтелекту НАН і МОН України, відділ фундаментальної обробки мовних образів
Захист відбудеться “ 21 ” травня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки, за адресою: пр. Леніна, 14, м. Харків, 61166; тел. (0572) 7021451.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, за адресою: пр. Леніна, 14, м. Харків, 61166.
Автореферат розісланий “ 21 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саєнко В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних проблем штучного інтелекту (ШІ) вважається комп’ютерне розуміння природної мови. Ця проблема відноситься до області комп’ютерної лінгвістики, яка займається пошуком алгоритмів та комп’ютерною реалізацією взаємовідносин людини з ЕОМ природною мовою. На цей час ЕОМ виконує обмежені спеціалізовані команди, які закладені в програмах, а також здійснює неякісний переклад тексту. Щоб зняти це обмеження, необхідно підходити до тексту з позицій семантики.
Учені багатьох країн, зокрема України, Росії, Японії, США, Великобританії, Франції тощо, ведуть пошук методів формалізації структури та семантики речення. Методи та моделі, які вже відомі, не цілком задовольняють зміст проблеми. Існуючі ЕОМ та їхні системи обслуговування можуть допомагати тільки в окремих задачах: обчислення даних, контроль якості, керування та спостереження за діями роботів, обробка величезних томів інформації і так далі. Але вони виконують тільки ті команди та дії, що в них запрограмовані і закладені у відповідних процедурах або програмах.
Проблема створення комп'ютерів і систем нового покоління полягає в "розумінні" машиною текстів природної мови, тобто кодування алгоритмів передачі змісту речень на мові людини (тлумачення змісту). Освоєння комп'ютером мови людини дозволить збільшити темпи комп'ютеризації та інформатизації нашого суспільства. Вивчення механізму мови і його математичний опис, особливо розробка ефективного методу формального опису семантики текстів, створюють наукову базу для освоєння машиною природної мови і ведуть до корінного вдосконалення систем штучного інтелекту, з чого виникає необхідність створення сполучної ланки між природною та машинною мовами. Впровадження моделей формалізації семантики речень та їх використання при створенні систем аналізу тексту, машинного перекладу та систем виконання мовних команд у різних галузях вітчизняних підприємств, науки і техніки дозволить удосконалити переклад за допомогою ЕОМ.
Особливий внесок у розвиток теоретичних та практичних питань машинного аналізу тексту та моделювання етапів лінгвістичного аналізу внесли І.Н. Горелов, О. С. Наріньяні, Е. В. Попов, Д. О. Поспєлов, Р. Шенк, Т. Виноград, В.Вудс, Ю. П. Шабанов-Кушнаренко, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АЛГЕБРО-ЛОГІЧНІ МОДЕЛІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ СЕМАНТИКИ РЕЧЕНЬ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок