Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВО ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НА АВТОМОБІЛЬ ТА УГОДИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ЙОГО ОБСЛУГОВУВАННЯМ

ПРАВО ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НА АВТОМОБІЛЬ ТА УГОДИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ЙОГО ОБСЛУГОВУВАННЯМ

Назва:
ПРАВО ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НА АВТОМОБІЛЬ ТА УГОДИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ЙОГО ОБСЛУГОВУВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Актуальність теми дисертаційного дослідження об’єктивно ви-значена
майбутньою реформою цивільного права в Україні, яка почнеть-ся зі вступ
у у силу нового Цивільного кодексу України


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
СТЕПАНОВ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 347.466
ПРАВО ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НА АВТОМОБІЛЬ
ТА УГОДИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ЙОГО ОБСЛУГОВУВАННЯМ
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правових основ підприємницької діяльності Університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Шишка Роман Богданович, начальник кафедри правових основ підприємницької діяльності Університету внутріш-ніх справ.
Офіційні опоненти: – доктор юридичних наук, професор Дзера Олександр Васильович, професор кафедри цивільного права Київського національного університету
ім. Та-раса Шевченка;

кандидат юридичних наук, доцент Жуков Віктор Іванович, директор Приватного інституту інтелектуальної власності “Жуков і син”.
Провідна установа – Львівський національний університет ім. Івана Франка.
Захист відбудеться 28 жовтня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 при Університеті внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий 22 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження об’єктивно визначена реформою цивільного права в Україні. Після вступу в силу нового Цивільного кодексу України з‘явиться реальний комплексний механізм забезпечення прав людини й можна буде стверджувати, що ст. 41. Конституції України, згідно з якою кожен “… має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності”, набуває нової сили і справжнього змісту. Треба сподіватись, що прийнятий Цивільний кодекс України (далі по тексту – ЦК України) отримає у свідомості громадян статус “Конституції громадянського суспільства”.
Як наслідок, перед наукою цивільного права на довгі роки постане низка загальних і окремих проблем, пов’язаних із з’ясуванням змісту ЦК України як нового закону, в тому числі, сутності питань про власність, інші речеві права (Книга третя ЦК України), зобов’язальне право (Книга п’ята ЦК України), а також проблем з його тлумаченням та застосуванням.
Це стосується й найбільш розповсюдженого засобу пересування – автомобіля як об’єкта цивільного права, зокрема в контексті інститутів речевого та зобов’язального права. Виникнуть питання в зв’язку з різноманітними за своїм юридичним змістом угодами, спрямованими на виникнення, зміну і припинення цивільних зобов’язань, пов’язаних з автомобілем, а також з приводу його обслуговування. Таких угод нараховується більше 30. Всі вони несистематизовані, нетипізовані.
Проблеми правового урегулювання обслуговування автомобіля виникли у зв’язку з введенням приватної власності, підприємництва і реформою цивільного права та законодавства. Ці питання дисертант вирішує у своєму дослідженні шляхом: виявлення змісту нового законодавства про приватну власність, його тлумачення з урахуванням властивостей автомобіля як об’єкта цивільного права. Передусім мова йде про інститут “право приватної власності”, та відповідні статті, які потрібно застосовувати, коли об’єктом у цивільних відносинах є автомобіль (ст.ст. 314–321–326, 332; ст.ст. 353–369, 385–395; ст.ст. 396–406; 407–409, 412–416) й інших.
Мета аналітичної частини дисертації полягає у виявленні загальних тенденцій розвитку права приватної власності, у тому числі й на автомобіль, та в розробці концептуальних положень здійснення права на його обслуговування;
установлення недоліків та протиріч у чинному цивільному законодавстві про власність та поліпшення механізму регулювання майнових відносин, пов’язаних з автомобілем (статики – права власності та динаміки – зобов’язального права), на базі отриманих у роботі висновків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВО ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НА АВТОМОБІЛЬ ТА УГОДИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ЙОГО ОБСЛУГОВУВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок