Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕОДОСІЯ ТА ПІВДЕННО-СХІДНИЙ КРИМ ЗА ЧАСІВ АНТИЧНОЇ ДОБИ (СЕРЕДИНА VI ст. до н.е - IV ст. н.е.)

ФЕОДОСІЯ ТА ПІВДЕННО-СХІДНИЙ КРИМ ЗА ЧАСІВ АНТИЧНОЇ ДОБИ (СЕРЕДИНА VI ст. до н.е - IV ст. н.е.)

Назва:
ФЕОДОСІЯ ТА ПІВДЕННО-СХІДНИЙ КРИМ ЗА ЧАСІВ АНТИЧНОЇ ДОБИ (СЕРЕДИНА VI ст. до н.е - IV ст. н.е.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,83 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ПЕТРОВА ЕЛЕОНОРА БОРИСІВНА
УДК 94 + 7.032(38/37)(477.75)
ФЕОДОСІЯ ТА ПІВДЕННО-СХІДНИЙ КРИМ
ЗА ЧАСІВ АНТИЧНОЇ ДОБИ
(СЕРЕДИНА VI ст. до н.е - IV ст. н.е.)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
- доктор історичних наук, професор Кадєєв Володимир Іванович, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, завідуючий кафедрою історії стародавнього світу та середніх віків;
- доктор історичних наук, професор Черненко Євген Васильович, Інститут археології НАН України, провідний науковий співробітник;
- доктор історичних наук, професор Молєв Євген Олександрович, Нижегородський державний університет ім. І.І.Лобачевського, завідуючий кафедрою історії стародавнього світу та середніх віків.
Провідна установа:
Донецький національний університет, кафедра всесвітньої історії, м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться "15" червня 2001 p.
о 15°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий "10" травня 2001 p.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Тема дослідження і її актуальність. В історії Криму, як і всього Північного Причорномор'я, найяскравішою, за впливом на долю народів, що там жили, і на майбутнє краю була антична епоха, початок якій поклала Велика грецька колонізація. У далекому минулому в Криму жили кіммерійці, таври, скіфи, сармати, греки, римляни. Усі вони – кожен по-своєму – внесли свою лепту в його історію і культуру. По-різному складалися взаємини між народами, що жили саме в той час на півострові: іноді вони були мирними, часом напруженими і навіть ворожими. Але в остаточному підсумку історія подає урок співжиття і взаємовпливу різних в етнічному і культурному відношенні народів. Крим був і залишається поліетнічним.
Елліни облюбували узбережжя Тавриди й оселилися там задовго до Різдва Христового. Вони розглядали своє місце проживання як нову батьківщину, тому всебічно досліджували намічену для поселення місцевість. Зваживши всі "за" і "проти", осіли ґрунтовно там, де було найбільш зручно і спокійно. На варварському узбережжі зазвучала еллінська мова, уперше з'явилися міста і держави.
Греки з малоазійського Мілету оселилися на узбережжі Феодосійської затоки близько середини VI ст. до н.е. Заснували селище, що згодом виросло в місто, освоїли прилеглі землі. На карті Криму з'явилася невелика Феодосійська держава. Якийсь час вона зберігала самостійність і міцніла, почала завойовувати міжнародний авторитет. Однак сусідство з Боспором виявилося небезпечним для її незалежного існування і процвітання. Наприкінці 80/70-х рр. IV ст. до н.е. Феодосія стає частиною найбільшої в Північному Причорномор'ї держави – Боспорського царства Спартокидів. Вона відіграє помітну роль у всіх сферах його життя: стає найважливішим царським портом і вартою західних кордонів держави; її сільська округа – постачальником хліба та інших продуктів. Боспорські правителі високо цінували таке придбання як Феодосія і виділяли її серед своїх володінь.
У стародавності Феодосія славилася гаванню і портом, родючими землями, що прилягали до неї, жителі міста відзначалися наполегливістю і рішучістю у відстоюванні волі і неприйнятті тиранічних форм правління. Сьогодні в Феодосії нас захоплює ще багато чого: високий професійний рівень її майстрів, вишуканість смаків і багатий духовний світ жителів – той багаж, яким елліни щедро поділилися з аборигенами і залишили як спадщину майбутнім поколінням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ФЕОДОСІЯ ТА ПІВДЕННО-СХІДНИЙ КРИМ ЗА ЧАСІВ АНТИЧНОЇ ДОБИ (СЕРЕДИНА VI ст. до н.е - IV ст. н.е.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок