Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАРИЧНІ ЗМІНИ РЕФРАКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ

БАРИЧНІ ЗМІНИ РЕФРАКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ

Назва:
БАРИЧНІ ЗМІНИ РЕФРАКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СТАДНИК Василь Йосифович
УДК 535.323, 535.35, 537.226, 548.0
БАРИЧНІ ЗМІНИ РЕФРАКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ
01.04.10 - Фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі експериментальної фізики
Львівського національного університету імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор
Романюк Микола Олексійович, Львівський націо-нальний університет, професор кафедри експеримен-тальної фізики, м.Львів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кудзін Аркадій Юрійович, Дніпропетровський націо-нальний університет, професор кафедри фізики твердого тіла, м.Дніпропетровськ.
доктор фізико-математичних наук, доцент
Сливка Олександр Георгійович, Ужгородський національний університет, завідувач кафедри оптики, проректор з навчальної роботи, м.Ужгород.
доктор фізико-математичних наук, професор
Половинко Ігор Іванович, Львівський національний університет, професор, завідувач кафедри нелінійної оптики, декан факультету електроніки, м.Львів.
Провідна установа – Інститут фізики НАН України, відділ нелінійної оптики
Захист відбудеться "11" січня 2006 року о 15 год. 30 хв.
На засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.051.09 у Львівському національному університеті імені Івана Франка: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 8
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано "2 " грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук, професор Павлик Б.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досі предметом активного дослідження є нелінійні діелектричні кристали, що знайшли широке практичне застосування як індикатори фізичних полів, генератори ультразвуку, елементи нелінійної оптики, запису, відтворення та опрацювання інформації. На цих матеріалах недавно відкрито нові явища, досліджують фазові переходи оптичними методами. Йдеться про електронну поляризовність та її зміни під дією зовнішніх полів.
Використання кристалів у приладобудуванні ґрунтується переважно на їх анізотропії та повязаній з нею сукупності властивостей, не можливих в ізотропних кристалічних чи аморфних середовищах.
Електронна підсистема кристалів прямо визначає низку їх фізичних властивостей надпровідність, магнетизм, хімічний зв’язок тощо. Електронна поляризовність кристалів та її реакції на зовнішні впливи досліджені менш глибоко, очевидно, значною мірою через її інтегральну залежність від багатьох чинників (осциляторів).
У цій роботі ставилось питання про зміну електронної поляризовності в широкій ділянці спектру і температур, а також внаслідок дії одновісного тиску і замін елементів структури.
Розширення ділянки спектру дало змогу встановити нові ефекти, насамперед інверсію знаку двопроменезаломлення, а розширення ділянки температур – виявити фазові переходи та встановити поведінку електронної поляризовності в різних фазах кристалу.
Сьогодні йдеться про дослідження тонких ефектів просторової дисперсії у відомих матеріалах та різних аспектів електронної поляризовності, наприклад, інверсії знаку двопроменезаломлення (ІЗД).
Нині значну увагу приділяють дослідженню параметричних ефектів та впливу зовнішніх полів (радіаційне та ультрафіолетове опромінення, електромагнітні поля, гідростатичні тиски) на фізичні властивості з ІЗД. Температурно-спектральні діаграми ІЗД було запропоновано використати для задання і вимірювання температури та створення реперних температурних точок. Ці роботи започатковані в Львівському національному університеті імені Івана Франка. Поряд з пошуком нових кристалів досліджувались відомі кристали на стійкість точки ІЗД щодо відпалу зразків, термоциклювання, впливу домішок, дефектів і зовнішніх полів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: БАРИЧНІ ЗМІНИ РЕФРАКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ КРИСТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок