Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ У ВІЗАНТІЇ В IV– IX СТ.

СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ У ВІЗАНТІЇ В IV– IX СТ.

Назва:
СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ У ВІЗАНТІЇ В IV– IX СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
Бардола Костянтин Юрійович
УДК 94(100) “05/08”
СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ У ВІЗАНТІЇ В IV– IX СТ.
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
Сорочан Сергій Борисович,
Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна, професор кафедри історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор Бородін Олег Робертович, перший заступник головного редактора журналу „Библиотека”, м. Москва
кандидат історичних наук, доцент Лиман Сергій Іванович, кафедра історії України та музеєзнавства Харківської державної академії культури
Провідна установа – | Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра історії стародавнього світу та середніх віків
Захист відбудеться “ 18 ” грудня 2003 р. о 16 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV–65).
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “17” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради | Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наявність оподаткування в будь-якій державі незалежно від форми господарювання дозволяє економістам говорити про податки як феномен людської цивілізації, її невід’ємну частину. Розвиток і зміна форм державного устрою завжди супроводжувалися перетвореннями податкової системи, і Візантія не була у цьому плані виключенням. Гнучка й всеохоплююча система візантійського оподаткування була не лише основним джерелом поповнення бюджету та утримання армії та адміністративного апарату, але також відігравала провідну роль у державному регулюванні економічних процесів і вирішенні багатьох соціальних проблем. Це привело до того, що в період IV–IX ст., коли Візантійська імперія потерпала від численних спустошливих ворожих вторгнень, а також багатьох внутрішніх заворушень та негараздів, її система оподаткування стала основним стрижнем, який укріпив основи візантійської державності та багато в чому визначив феномен її історичної тяглості. Через це повноцінне вивчення політичної та соціально-економічної історії Візантії неможливе без докладного аналізу візантійського оподаткування, розвиток та трансформація якого були нерозривно взаємопов’язані зі змінами, що відбувалися у візантійському суспільстві. Пряме оподаткування було нерозривно пов’язане з процесами, що відбувалися в основному секторі візантійської економіки – сільському господарстві. Візантійське ремесло та торгівля залежали від непрямого оподаткування і навпаки. Аналіз візантійської податкової адміністрації IV–IX ст. цілком закономірно може висвітлити основні тенденції розвитку всього адміністративного апарату Візантійської імперії визначеного періоду. До того ж політичний та економічний вплив, який мала візантійська держава в цю епоху в регіоні, привів до того, що візантійське оподаткування значною мірою вплинуло на розвиток податкових систем сусідніх держав.
У цілому ж дослідження візантійської системи оподаткування дозволяє не лише прослідкувати особливості соціально-економічного та політичного розвитку візантійської держави, а й по-новому подивитися на численні загальні підвалини економічної історії античності та середньовіччя.
Значення вивчення даної теми значною мірою зростає через відсутність комплексного дослідження візантійського оподаткування IV–IX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ У ВІЗАНТІЇ В IV– IX СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок