Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ В СПЛАВАХ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ, НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ДЛЯ ВИРОБІВ РІЗНОМАНІТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ”

“ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ В СПЛАВАХ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ, НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ДЛЯ ВИРОБІВ РІЗНОМАНІТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ”

Назва:
“ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ В СПЛАВАХ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ, НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ДЛЯ ВИРОБІВ РІЗНОМАНІТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна металургійна академія України
Швець Олександр Володимирович
УДК 669. 715. 018:621. 745
“ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ В СПЛАВАХ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ, НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ДЛЯ ВИРОБІВ РІЗНОМАНІТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ”
05.16.01. Металознавство та термічна обробка металів
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук
м.Дніпропетровськ
 
1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерства освіти України
Науковий керівник докт.техн.наук, професор Куцова Валентина Зіновіївна,
Національна металургійна академія України,
професор кафедри металознавства
Офіційні опоненти:
докт. техн. наук, професор Спірідонова Ірина Міхайлівна,
Дніпропетровський Державний Університет Міністерства освіти України, професор кафедри металофізики
канд. техн. наук, с.н.с. Вахрушева Віра Сергіївна,
Державний науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості Міністерства промислової політики України (м.Дніпропетровськ),
завідуюча відділенням матеріалознавства, технології термічної обробки, нагріву та охолодження труб і балонів
Провідна установа
Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 15 ” лютого 2000 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08. 084.02, Національна металургійна академія України, проспект Гагаріна 4, м.Дніпропетровськ, Україна, 49600
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної металургійної
академії України, проспект Гагаріна 4, м.Дніпропетровськ, Україна, 49600
Автореферат розісланий “_29 ” грудня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________ Комаров О.M.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Підвищення якості та надійності деталей і конструкцій є одним з найважливіших завдань, що стоять перед металургами та машинобудівниками. Вирішення цих завдань безпосередньо пов'язане з підвищенням властивостей конструкційних матеріалів, в тому числі, різних сплавів на основі алюмінію.
Актуальність теми. Алюмінієві сплави систем Al-Cu-Si-Mg і Al-Mg-Si-Cu мают-ь великий практичний інтерес, зокрема, завдяки таким характеристикам: вони мають високі показники механічних властивостей, високу пластичність в гарячому стані, здатність значно зміцнюватися при деформуванні. Однак наявність в структурі сплавів крих-ких та важкорозчинних інтерметалідних сполук є причиною тріщіноутворення при ви-робництві виливок, а також при їх обробленні тиском. Крім того, при утворенні великих виділень фаз -(CuAl2) і Mg2Si, що відіграють велику роль в зміцненні даних сплавів при термічному обробленні, значно сповільнюються дифузійні процеси їхнього розчинення при гомогенізації виливок. Все це, безумовно, призводить до суттєвого зниження ме-ханічних властивостей сплавів.
Для подолання наведених вище технологічних труднощів необхідно модифікувати виділення інтерметалідів, роздробити та рівномірніше розподілити їх в об'ємі виливки. Таким чином, має значний інтерес вивчення впливу модифікування на структуру та властивості придатних до деформування сплавів систем Al-Cu-Si-Mg і Al-Mg-Si-Cu.
Зв'язок з науковими програмами і планами. Дисертаційна робота узагальнює частину результатів досліджень, що виконувались у межах реалізації науково-технічних робіт за програмами Міносвіти України Г123010005 «Розроблення і дослідно-промислове випробування економнолегованого середньоміцного сплаву на основі алюмінію машинобудівного призначення» (1994р.), Г123011034 «Структурний аналіз первинних і вторинних сплавів та розроблення науково-обгрунтованих методів підвищення якості складнолегованих силумінів з низькогатункової сировини, металоб-рухту, відходів, виготовлення на їх основі нових конкурентноспроможних матеріалів» (1995р.), Г123010007 «Дослідження фазових перетворень і зако-номірностей структуроутворення в ливарних та придатних до деформування сплавах на основі алюминію. Розроблення та дослідно-промислове випробування економнолегованих сплавів машинобудівного призначення» (1996-1999рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: “ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ В СПЛАВАХ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ, НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ДЛЯ ВИРОБІВ РІЗНОМАНІТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок