Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-правові питання діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим

Організаційно-правові питання діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим

Назва:
Організаційно-правові питання діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 342.55 (477)
Адельсеітова Айсель Бекмамбетівна
Організаційно-правові питання діяльності
Верховної Ради Автономної Республіки Крим
Спеціальність: 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правового регулювання економіки
Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Опришко Віталій Федорович,
Київський національний економічний університет
ім. В. Гетьмана,
декан юридичного факультету.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Фрицький Олег Федорович,
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ,
професор кафедри конституційного права;
кандидат юридичних наук, доцент,
Борденюк Василь Іванович,
Апарат Верховної Ради України,
керівник головного наукового експертного управління.
Провідна установа - Інститут держави та права ім. В. Корецького НАН України, відділ конституційного права та місцевого самоврядування, м. Київ
Захист відбудеться 22 лютого 2007 р. о 16. 00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.04 У Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03680, м. Київ, пл. Солом’янска, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03680, м. Київ, пл. Солом’янска, 1.
Автореферат розісланий “ 19“ січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із сучасних форм самоврядування, яка відома світовій практиці державотворення, є територіальна автономія. В Україні такою формою самоврядування є Автономна Республіка Крим (АРК). Основоположним елементом системи самоврядування на рівні цього територіального утворення є Верховна Рада АРК, що визначається як представницький орган, який за змістом Конституції України здійснює представницькі і інши функції та повноваження в межах своєї компетенції, що об’єктивно зумовлює необхідність науково-теоретичного осмислення цього явища державно-правового життя.
Практика функціонування цього представницького органу засвідчила наявність не тільки здобутків, а й численних проблем, які чекають свого вирішення як на теоретичному, так і на практичному рівнях. Не чіткість визначення правового статусу Автономної Республіки Крим та її органів влади, що відбивається на здійсненні діяльності Верховної Ради АРК і її органів, зумовлюють необхідність дослідження зазначених проблем. Серед них на одному з перших місць – організаційно-правові питання діяльності Верховної Ради АРК, без вирішення яких розраховувати на ефективну реалізацію притаманних цьому представницькому органу функцій не можна.
Принагідно треба відзначити, що питання конституційно-правового статусу територіальної автономії та її представницьких органів (включаючи організаційно-правові питання їх діяльності) були в центрі уваги радянських вчених. Не применшуючи здобутків радянської юридичної школи у цій сфері, треба відзначити, за результатами цих досліджень у цілому правильно були визначені суть та основні риси територіальної автономії. Однак у реальному житті ніякої автономії не було, оскільки всі представницькі органи автономних утворень колишнього Союзу входили до єдиної системи рад, яка будувалась на принципах так званого демократичного централізму. В умовах України відповідні дослідження активізувались у зв’язку з проголошенням незалежності України та прийняттям нової Конституції України (1996 р.), яка зафіксувала у складі сучасної української держави факт існування АРК. Відтоді проблеми конституційно-правового статусу територіальної автономії та її представницького органу в тому чи іншому аспекті досліджувалися в працях Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Організаційно-правові питання діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок