Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ РІДИННИХ СИСТЕМ В ГРАВІТАЦІЙНОМУ ПОЛІ ПОБЛИЗУ КРИТИЧНОЇ ТОЧКИ

ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ РІДИННИХ СИСТЕМ В ГРАВІТАЦІЙНОМУ ПОЛІ ПОБЛИЗУ КРИТИЧНОЇ ТОЧКИ

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ РІДИННИХ СИСТЕМ В ГРАВІТАЦІЙНОМУ ПОЛІ ПОБЛИЗУ КРИТИЧНОЇ ТОЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,73 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РУДНІКОВ ЄВГЕНІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 532.536
ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ РІДИННИХ СИСТЕМ
В ГРАВІТАЦІЙНОМУ ПОЛІ ПОБЛИЗУ КРИТИЧНОЇ ТОЧКИ
Спеціальність 01.04.14 теплофізика та молекулярна фізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: |
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Альохін Олександр Давидович
фізичний факультет, Київський
національний університет
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
доктор фізико-математичних наук,
професор Погорелов Валерій Євгенович
фізичний факультет, Київський
національний університет
кандидат фізико-математичних наук,
науковий співробітник
Черненко Людмила Михайлівна
Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечнікова, м. Одеса
 
 
Захист відбудеться “27” “_березня__” 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, просп. акад. Глушкова 6, фізичний факультет, ауд. № 500.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_22__” “__лютого___” 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук, професор Поперенко Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема фазових переходів II роду і критичних явищ у рідинах є однією з актуальних задач фізики конденсованого стану речовини. Вона об’єднує широке коло різноманітних класичних і квантових об’єктів, що виявляють спільність універсальність поведінки ряду своїх рівноважних та кінетичних властивостей. Поведінка таких систем характеризується особливим сингулярним характером зростанням сприйнятливості та теплоємності, кореляцією аномально зростаючих флуктуацій на великих відстанях, значним зростанням розсіяння світла та нейтронів, аномальною поведінкою кінетичних коефіцієнтів, надтекучістю гелію, надпровідністю та багатьма іншими особливостями. Системи у навколокритичному стані характеризуються складністю та сильною взаємопов’язаністю властивостей. Значний вплив на такі системи справляє наявність домішок, заряджених частинок, зовнішнього поля та ін. Дослідження критичних явищ з урахуванням гравітаційного ефекту є традиційним для кафедри молекулярної фізики Київського університету.
На даний час вивченню критичних явищ у рідинах присвячено велику кількість досліджень різноманітними методами оптичними, акустичними, п’єзоелектричними, ємнісними та ін. Переважна кількість цих робіт відноситься до систем просторово однорідних, що знаходяться в нульовому чи постійному зовнішньому полі. Однак в реальних умовах проведення фізичного експерименту поблизу критичної точки (КТ) внаслідок аномального зростання стисливості під дією поля земного тяжіння система при переході до стану рівноваги стає просторово неоднорідною вздовж висоти. Досліджень таких систем значно менше. Традиційно такі дослідження вже багато десятиріч проводяться на кафедрі молекулярної фізики фізичного факультету Київського університету.
В дослідженнях таких неоднорідних систем виявлені нові рівноважні та кінетичні особливості, які в системах однорідних не спостерігаються. Вивчення таких особливостей визначає актуальність експериментальних і теоретичних досліджень у цьому напрямі.
Використовування явища гравітаційного ефекту надає можливість при одному заповненні оптичної комірки речовиною вивчати рівноважні властивості речовини вздовж граничних критичних напрямків критичної ізохори, критичної ізотерми, межі поділу фаз; а також кінетику встановлення рівноважних значень характеристик неоднорідної системи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ РІДИННИХ СИСТЕМ В ГРАВІТАЦІЙНОМУ ПОЛІ ПОБЛИЗУ КРИТИЧНОЇ ТОЧКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок