Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ МІКРОСТРУКТУРИ НА ПООДИНОКІ ПРУЖНІ ХВИЛІ ЗІ СПЕЦІАЛЬНИМИ ПРОФІЛЯМИ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

ВПЛИВ МІКРОСТРУКТУРИ НА ПООДИНОКІ ПРУЖНІ ХВИЛІ ЗІ СПЕЦІАЛЬНИМИ ПРОФІЛЯМИ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
ВПЛИВ МІКРОСТРУКТУРИ НА ПООДИНОКІ ПРУЖНІ ХВИЛІ ЗІ СПЕЦІАЛЬНИМИ ПРОФІЛЯМИ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П. ТИМОШЕНКА
ТЕРЛЕЦЬКА КАТЕРИНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 539.3+534.2
ВПЛИВ МІКРОСТРУКТУРИ НА ПООДИНОКІ
ПРУЖНІ ХВИЛІ ЗІ СПЕЦІАЛЬНИМИ ПРОФІЛЯМИ В КОМПОЗИТНИХ
МАТЕРІАЛАХ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук,
професор Рущицький Ярема Ярославович,
в. о. завідувача відділу реології
Інституту механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
професор Селезов Ігор Тимофійович,
завідувач відділу гідродинамічних процесів
Інституту гідромеханіки НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
Жук Ярослав Олександрович,
провідний науковий співробітник відділу термопружності
Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра механіки суцільних середовищ.
Захист відбудеться “22” лютого о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057 м. Київ, вул. Нестерова, 3;
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України
Автореферат розісланий “ 19 ” січня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.166.01 О.П. Жук
доктор фізико-математичних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У роботі досліджується розповсюдження плоских поодиноких хвиль зі спеціальними профілями в композитних матеріалах.
Актуальність теми. Дисертаційна робота стосується двох наукових теорій: теорії хвиль та теорії композитних матеріалів, що активно розвиваються і становлять важливу складову сучасної механіки, і являє собою продовження досліджень, що проводились в Інституті механіки ім. С. П. Тимошенка.
Дослідження хвиль, у тому числі і поодиноких, відноситься до актуальних проблем механіки, яка досліджує конструкції, де основним видом навантаження є динамічне. Гармонічні хвилі в матеріалах вивчаються, починаючи з початку ХІХ сторіччя. Класична лінійна теорія пружних хвиль була практично сформована у той самий час. Тоді ж у механіці рідини та газу почалося дослідження простих хвиль, головні результати яких належать Пуассону, Стоксу, Ері, Ірншоу та іншим видатним механікам.
Під поодинокими розуміються неперіодичні хвилі з початковим профілем, рівним нулеві практично всюди, крім деякого скінченого інтервалу. При детальному ознайомленні з теорією хвиль можна зробити висновок, що поодинокі хвилі активно вивчаються механіками до цього часу.
Задача про еволюцію хвиль є однією з основних у теорії хвиль, цій проблемі присвячена велика кількість робіт декількох поколінь вчених. Еволюція в більшості випадків розуміється як повільна, поступова зміна. Частіше за все цікавляться зміною профілю хвилі, і така зміна описується за допомогою деякої нелінійності. У твердих тілах така нелінійність враховується, головним чином, за допомогою моделей двох типів: 1) моделей, що описують гармонічні хвилі (навіть лінійні), коли дисперсійне співвідношення, що закладається в модель для цих хвиль, суттєво нелінійне; 2) класично нелінійних моделей твердого тіла, коли є нелінійними геометричні та визначальні співвідношення, і хвилі необов’язково гармонічні. Як свідчать основні монографії в неоднорідному твердому тілі спотворюються практично всі типи хвиль.
Механіка композитних матеріалів почала розвиватися як окремий науковий напрямок у другій половині двадцятого сторіччя. Суттєвий вклад у розвиток сучасних теорій композитних матеріалів внесли вчені Інституту механіки НАНУ Гузь О.М., Григоренко Я.М., Шевченко Ю.М., Хорошун Л.П., Шульга М.О., Бабич І.Ю., Камінський А.О., Коханенко Ю.В., Маслов Б.П. та інші.
Матеріал з мікроструктурою моделюється мікроструктурною теорією двофазної пружної суміші, для якої у випадку класичних вільних гармонічних хвиль характерне явище дисперсії, тобто в суміші фазові швидкості цих хвиль нелінійно залежать від частоти або від довжини хвилі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ МІКРОСТРУКТУРИ НА ПООДИНОКІ ПРУЖНІ ХВИЛІ ЗІ СПЕЦІАЛЬНИМИ ПРОФІЛЯМИ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок