Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НОРМАЛЬНИХ МЕТАЛАХ І ЖОРСТКИХ НАДПРОВІДНИКАХ

НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НОРМАЛЬНИХ МЕТАЛАХ І ЖОРСТКИХ НАДПРОВІДНИКАХ

Назва:
НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НОРМАЛЬНИХ МЕТАЛАХ І ЖОРСТКИХ НАДПРОВІДНИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. Вєркіна
На правах рукопису
ДЕРЕВ'ЯНКО Станіслав Олександрович
УДК 537.312
НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ
ХВИЛЬ У НОРМАЛЬНИХ МЕТАЛАХ
І ЖОРСТКИХ НАДПРОВІДНИКАХ
01.04.02-теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної Академії Наук України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Ямпольський Валерій Олександрович (Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Уси-кова НАН України, завідуючий відділом).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Шкловський Валерій Олександрович (Інститут теоретичної фізики Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, провідний науковий співробітник);
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Кириченко Ольга Вікторівна (Фізико-технічний інститут ім. Б.І. Вєркіна НАН України, старший науковий співробітник).
Провідна установа: Харківський Національний Університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра теоретичної фізики. Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 11 вересня   року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .175.02 у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61164, м. Харків, вул. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Автореферат розісланий 9  серпня   р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук Харченко М.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження з нелінійної електродинаміки провідників займають важливе місце в сучасній фізиці конденсованого стану. Довгий час вважалося, що істотна нелінійність електродинамічних властивостей твердих тіл може бути досягнута тільки за рахунок сильної нерівноваженості електронної підсистеми. Класичним прикладом нелінійних середовищ служать напівпровідники. В них легко досягти значного перегріву електронів відносно ґратки, унаслідок чого провідність середовища починає істотно залежати від величини електричного поля, і виникає нелінійність. У хороших же провідниках велика електропровідність заважає створенню сильного електричного поля, яке приводить до формування нерівноважного стану. Тому вважалося, що хороші провідники в електродинамічному відношенні практично поводять себе як лінійні системи.
Однак в останні 20 років стало зрозумілим, що нелінійності можна досягти не тільки в умовах сильної нерівноваженості електронної підсистеми. Наприклад, у чистих металах виявляється альтернативний, неперегрівний механізм нелінійності, який не потребує значного виводу системи з положення рівноваги. Цікаво, що формуванню цього механізму допомагає та ж причина, що заважає прояві звичайних нелінійних властивостей, характерних для інших провідникових середовищ. У металевих зразках, особливо при низьких температурах, через велику електропровідність на перший план виступає магнітна компонента електромагнітного поля. Сила Лоренца, яка зумовлена магнітним полем хвилі або власним магнітним полем транспортного струму, впливає на форму електронних траєкторій і, тим самим, на провідність зразка. Такий механізм нелінійності одержав назву магнітодинамічного, оскільки відхилення електродинамічних властивостей металу від лінійних зумовлені динамікою ефективних електронів провідності, на яку впливає магнітне поле хвилі чи струму. Дослідження магнітодинамічного механізму нелінійності призвели до відкриття ряду нових фізичних явищ [1-3]. Різноманіттю ефектів магнітодинамічної нелінійності в металах присвячені огляди [4-5].
Іншими яскравими представниками хороших провідників з дуже своєрідним механізмом нелінійності, не зв'язаним із значним виведенням системи зі стану рівноваги, є жорсткі надпровідники у критичному стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У НОРМАЛЬНИХ МЕТАЛАХ І ЖОРСТКИХ НАДПРОВІДНИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок