Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМІОТИЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

СЕМІОТИЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Назва:
СЕМІОТИЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЧАНТУРІЯ Анжеліка Володимирівна
УДК 141.7:519.76
СЕМІОТИЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
Спеціальність 09.00.03 ? соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка МОН України, на кафедрі філософії та соціології.
Науковий керівник:доктор філософських наук, професор
Лобас Володимир Хомич,
Університет економіки та права “КРОК”,
професор кафедри міжнародної інформації
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ящук Тамара Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Савельєв Юрій Борисович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія” МОН України,
завідувач відділу докторантури та аспірантури,
доцент Школи соціальної роботи
Провідна установа:Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова МОН України,
кафедра філософії (м. Київ)
Захист відбудеться 22 грудня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “16” листопада 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук                                     Л.А.Ситніченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі українське суспільство переживає складний період самовизначення, необхідність якого зумовлена не тільки статусом України як незалежної держави, але і її прагненням увійти у світове співтовариство на умовах рівноправного партнерства й збереження власної самобутності. Розвиток інтеграційних процесів глобального характеру призводить до того, що самовизначення будь-якого суспільства не може відбутися без його взаємодії зі світовим співтовариством, а кожна національна культура має можливість збагачуватись тільки в діалозі із сукупністю загальнолюдських культурних досягнень.
Проблеми комунікативної взаємодії в сучасному інформаційному суспільстві набувають нових знакових та структурних вимірів, тому розширюються можливості застосування до їх вивчення семіотичного підходу, який постійно вдосконалюється, залучаючи до свого інструментарію досягнення структуралізму, постструктуралізму, синергетики, теорії інформації.
Семіотичний підхід дає можливість дослідити будь-які системи як самодостатні цілісні утворення в єдності їх іманентних характеристик, побачити взаємозалежність та взаємозумовленість опозицій, які раніше розглядались як протидіючі. Набувають нових вимірів взаємовідносини між суспільством та індивідом, оскільки індивідуальна диференціація розглядається як необхідна умова комунікативної взаємодії, завдяки якій забезпечується збереження цілісності суспільства, відбувається перехід від суб’єктивних до інтерсуб’єктивних вимірів соціального буття.
Підвищується роль ірраціональних чинників у розвитку соціуму, у масовій свідомості формується критичне ставлення до можливостей раціонального аналізу дійсності. Міфологічний світогляд, трансформуючись у сучасних умовах, породжує специфічні конструкції, котрі перешкоджають адекватному й критичному сприйняттю реальності. Це необхідно враховувати в контексті становлення демократичної правової держави й формування розвинутого громадянського суспільства.
Семіотичний підхід дозволяє визначити загальні умови, за яких соціальна система спроможна генерувати та транслювати культурні смисли, інформацію, що є продуктом самоорганізації соціуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕМІОТИЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок