Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНФЕСІЙНА ТА КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКО-РЕФОРМОВАНОЇ ЦЕРКВИ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1925-1939 рр.)

КОНФЕСІЙНА ТА КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКО-РЕФОРМОВАНОЇ ЦЕРКВИ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1925-1939 рр.)

Назва:
КОНФЕСІЙНА ТА КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКО-РЕФОРМОВАНОЇ ЦЕРКВИ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1925-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ім. Г.С. Сковороди
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ.
СОЛОВІЙ Роман Павлович
УДК 284 (477, 8) :(09)
КОНФЕСІЙНА ТА КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКО-РЕФОРМОВАНОЇ ЦЕРКВИ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1925-1939 рр.)
Спеціальність – 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник кандидат філософських наук, професор
ЯРТИСЬ Анатолій Васильович
(кафедра теорії та історії культури Львівського
Національного університету ім. Івана Франка)
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПАНЧЕНКО Петро Пантелеймонович
(зав. відділом новітньої історії України Інституту
історії НАН України )
кандидат історичних наук, доцент
СТОКОЛОС Надія Георгіївна
(доцент кафедри мистецтвознавтсва та культурології
Рівненського інституту словянознавства Київського
інституту “Словянський університет”)
Провідна установа Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України.
Захист відбудеться 13 жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії ім Г.С.Сковороди НАН України
(01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії ім Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий 28 серпня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук НАДТОКА Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна історична епоха характеризується переломними змінами як у суспільно-політичному житті українського суспільства, так і в сфері його духовних цінностей. Переорієнтація українців на нові життєві парадигми, подолання нав'язаних їм раніше ідеологічних схем відбувається на основі відродження культурно-історичної спадщини, важливим компонентом якої є релігійні традиції українського народу. Адекватне висвітлення цих традицій переважно асоціюється з надбаннями православ'я і греко-католицизму. Однак, в історії української духовної культури вагоме місце займає і такий важливий напрям християнства як протестантизм. Тривалий він час відіграє помітну роль в духовному житті українців, спричинився до багатьох подій і явищ національно-культурного відродження і є вагомим чинником сучасних вітчизняних релігійних процесів.
Звернення до феномену українського кальвінізму зумовлене тим, що ця класична протестантська течія у період першого українського національного відродження справила істотний вплив на розвиток науки, освіти, літератури і книгодрукування, продемонструвала свою здатність до соціокультурної адаптації. Становлення Української євангельсько-реформованої церкви відбулося у новітній період історії України. Поряд із активною релігійною та культурно-просвітницькою діяльністю, вона прагнула до участі у суспільно-політичних процесах українського населення Західної України, виявила значний націозберігаючий потенціал. Конфесія намагалась стимулювати ріст національної самосвідомості та державницького менталітету в середовищі своїх прихильників, будувала свою культову та позакультову практику на основі українських релігійних традицій, звернення до рідної мови.
Дослідження релігійного комплексу новітнього українського кальвінізму має самодостатню наукову цінність, оскільки конфесія є органічною і невід'ємною частиною української історії та сучасності. Реформатські громади вже понад дев'яносто років є чільними осередками українського протестантизму у діаспорі. З проголошенням державного суверенітету України відбувається процес відродження і повернення до легального існування кальвіністських осередків.
Історіографія нагромадила значний обсяг матеріалів, які стосуються історії виникнення кальвінізму, аналізу філософських основ реформатського віровчення, а також його внеску в становлення сучасної західної цивілізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНФЕСІЙНА ТА КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЄВАНГЕЛЬСЬКО-РЕФОРМОВАНОЇ ЦЕРКВИ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1925-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок