Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕРМЕНЕВТИЧНІ ПРАКТИКИ І ПРОБЛЕМА ЇХ ФІЛОСОФСЬКОГО ОСМИСЛЕННЯ

ГЕРМЕНЕВТИЧНІ ПРАКТИКИ І ПРОБЛЕМА ЇХ ФІЛОСОФСЬКОГО ОСМИСЛЕННЯ

Назва:
ГЕРМЕНЕВТИЧНІ ПРАКТИКИ І ПРОБЛЕМА ЇХ ФІЛОСОФСЬКОГО ОСМИСЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
ПОПОВА НАТАЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 130.2:303.442.4
ГЕРМЕНЕВТИЧНІ ПРАКТИКИ І ПРОБЛЕМА
ЇХ ФІЛОСОФСЬКОГО ОСМИСЛЕННЯ
09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Юркевич Олена Миколаївна
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Єрмоленко Анатолій Миколайович,
професор кафедри історії філософії та релігієзнавства
Національного університету
“Києво-Могилянська Академія”
_кандидат філософських наук
Прилуцька Алла Євгенівна,
завідувач кафедрою українознавства
Національного аерокосмічного університету
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”
Провідна установа – Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди
НАН України, відділ філософії культури,
етики та естетики, м. Київ
Захист відбудеться “___”_______________2001 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-83.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “___”____________________2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислюк К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Звертання особливої уваги до проблеми герменевтики в сучасній філософії обумовлено декількома факторами і насамперед, ускладненням теоретичних досліджень в умовах плюралізму методологій. Філософування як засіб духовного освоєння дійсності характеризується на межі XX-XXI сторіч різними напрямами й тенденціями.
Однією з таких тенденцій є формування прагматичного способу осмислення світу, що було викликано, з одного боку, кризою метафізики, а з іншого, – необхідністю зміни характеру й цілей раціональності. Крім того, в умовах кризи метафізичного мислення і створеної внаслідок цієї кризи концепції “кінця філософії” було поставлене питання щодо долі класичної філософської культури мислення. У рамках сучасної герменевтики формується сьогодні один з варіантів вирішення цієї проблеми. Так, В.С. Малахов відзначає, що “герменевтичне філософування – це форма існування класичного мислення в некласичну епоху”, іншими словами, герменевтичною філософією здійснюється спроба зберегти найкращі зразки спадщини класичного філософування, не відмовившись при цьому від тих результатів, до яких прийшла філософія некласична.
Крім того, змінюється й сама герменевтична форма існування цього мислення. Якщо в традиційній герменевтиці проблема пізнання трансформується в проблему розуміння і розглядається крізь призму письмового тексту та співвідношення автора й інтерпретатора за допомогою цього тексту, то на сучасному етапі герменевтика постає як ренесансна форма практичної філософії (В.С. Лук’янець).
Криза традиційної спекулятивної моделі герменевтики викликала необхідність трансформації класичного метафізичного характеру герменевтичного філософування. Критика “чистої герменевтики” довела, що існує розбіжність між метафізичною моделлю “повного й остаточного розуміння” і “єдино вірної інтерпретації” з життям. До того ж, ця критика сприяла філософському осмисленню характеру протиріч у взаємодії спеціальних герменевтик. Тому актуальним вважається осмислення нового етапу розвитку герменевтики як практичної філософії, формування понятійного апарата та адаптування традиційних герменевтичних понять у новій предметній області герменевтики, а також трансформація засобів герменевтичного аналізу.
Філософське осмислення різноманітних герменевтичних практик має також особливе практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕРМЕНЕВТИЧНІ ПРАКТИКИ І ПРОБЛЕМА ЇХ ФІЛОСОФСЬКОГО ОСМИСЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок