Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. ДОКУЧАЄВА
Корецька Світлана Олександрівна
УДК 332.2.021
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович,
Харківський відділ науково-виробничих
формувань Інституту аграрної економіки УААН,
завідувач відділу
кандидат економічних наук, професор
Вервейко Анатолій Петрович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,
завідувач кафедри землевпорядкування та земельного кадастру
 
Провідна установа - Рада з вивчення продуктивних сил України Національної академії наук України, відділ проблем використання і охорони земельних ресурсів, м. Київ.
Захист відбудеться 11 грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ, корп.1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ.
Автореферат розісланий 4 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Земельна реформа в умовах розвитку ринкової економіки України стала центральною ланкою трансформації АПК, визначальним елементом темпів росту, структури і якості внутрішнього валового продукту. Вона сприяє підтримці конкурентного стану економіки, створює суспільний лад та формує клас земельних власників країни. Функціонування землі як засобу людської діяльності в рамках якої перехрещуються економічні інтереси сільськогосподарських товаровиробників з постачання, переробки, обслуговування та збуту продукції потребує взаємної узгодженості та співпраці, створення ефективних виробничих і суспільно-економічних відносин. Суть питання в тому, що в сільському господарстві, внаслідок особливості виробництва, розвитку багатоукладності через організацію нових і реструктуризацію існуючих господарств на приватній власності на землю та інші засоби виробництва, склались специфічні умови інтеграції землі в систему суспільних відносин. Це стосується і того, що безпосередньо виробники сільськогосподарської продукції, які є власниками землі, створюють ренту і можуть присвоювати її. Земельні відносини, як складова виробничих відносин, завжди були в полі зору науковців, спеціалістів і практиків та знайшли належне відображення у наукових працях багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів: І.М. Буздалова, А.П. Вервейка, П.І. Гайдуцького, А.С. Даниленка, О.М. Енгельгардта, І.І. Лукінова, А.В. Македонського, М.Й. Маліка, Л.Я. Новаківського, П.Т. Саблука, П.А. Столипіна, М.І. Туган-Барановського, М.М. Федорова, О.В. Чаянова, В.Й. Шияна, В.В. Юрчишина та інших.
Виникнення суперечливих дій в ході земельної реформи та формування ринкових відносин, необ'єктивність і невідповідність ринковим умовам механізму регулювання земельних відносин з боку держави, її неуважність до задач підготовки соціальної бази реформування та інші аспекти цієї багатопланової проблеми залишаються дискусійними і потребують подальшого дослідження. Вітчизняна наука поки що недостатньо опрацювала такі питання як визначення напрямів подальшого розвитку економічного механізму регулювання земельних відносин, забезпечення включення землі в економічний обіг, визначення механізмів застосування оренди та застави як форм комерційного використання землі, проведення моніторингу земель, іпотечного кредитування сільськогосподарських підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок