Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблема гуманізації шкільного навчання у спадщині Бременської педагогічної школи на початку ХХ століття

Проблема гуманізації шкільного навчання у спадщині Бременської педагогічної школи на початку ХХ століття

Назва:
Проблема гуманізації шкільного навчання у спадщині Бременської педагогічної школи на початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,64 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
• Бєлова Світлана Андріївна
УДК: 37.018.2 (430) (09)
Проблема гуманізації шкільного навчання
у спадщині Бременської педагогічної школи на початку ХХ століття
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Поніманська Тамара Іллівна,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри педагогіки і психології (дошкільної).
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Іонова Олена Миколаївна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Антонець Михайло Якович,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії історії педагогіки.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний
університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться “_21__” квітня__________ 2004 р. о _13_____ годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий “_20_” березня________” 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Дмитренко Т.О.


• ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Кардинальні зміни в соціально-політичному, економічному та культурному житті України актуалізують процеси гуманізації і демократизації освіти. У Національній доктрині розвитку освіти в Україні, Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа) окреслені пріоритети освіти не лише як цілеспрямованої системи оволодіння знаннями, вміннями та навичками, а і як процесу особистісного розвитку індивіда. Утвердження нових цінностей (саморозвиток, самоосвіта, самореалізація) зумовлює зростання інтересу до теорії та практики гуманістичних виховних систем минулого, оскільки методологічний і теоретичний рівень вітчизняної педагогічної науки значною мірою залежить від того, наскільки глибоко та об’єктивно аналізуються нею освітні концепції вітчизняних і зарубіжних учених. Інтеграція України в європейський освітньо-культурний простір також актуалізує історико-педагогічні проблеми, потребує критичного осмислення і творчого застосування кращих надбань світової науки в галузі освіти.
Стратегія оновлення сучасної європейської школи спирається на основоположні ідеї реформаторської педагогіки кінця ХIХ - початку ХХ ст. – демократизації та гуманізації освіти. Звернення до педагогічної моделі, розробленої і втіленої у практику експериментальних шкіл представниками німецького реформаторського руху початку ХХ ст. Людвігом Гурлітом (1855-1931 рр.), Генріхом Шарельманом (1871-1940 рр.) і Фрицем Гансбергом (1871-1950 рр.), актуалізується в умовах реформування вітчизняної школи завдяки цілісності їхньої гуманістичної освітньої системи: впровадженню педагогічного співробітництва, продуктивних форм общинного виховання і соціалізації особистості в педагогічно організованому виховному просторі, новаторству дидактичних форм, спрямованих на самореалізацію, розвиток особистості шляхом опори на емпіричний і чуттєвий досвід, інтереси дитини. Вивчення їхнього педагогічного досвіду сприяє розвитку авторських та експериментальних шкіл в Україні.
Стан розробки проблеми. Реформаторська діяльність Бременських педагогів привернула увагу вітчизняних дослідників 10-20 рр. ХХ ст. – А.Готалова-Готліба, М.Даденкова, О.Музиченка, С.Пастернака. У 1921 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Проблема гуманізації шкільного навчання у спадщині Бременської педагогічної школи на початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок