Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ВЕЙВЛЕТ-ФУНКЦІЙ m-ІЧНОГО АРГУМЕНТУ

ДІАГНОСТИКА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ВЕЙВЛЕТ-ФУНКЦІЙ m-ІЧНОГО АРГУМЕНТУ

Назва:
ДІАГНОСТИКА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ВЕЙВЛЕТ-ФУНКЦІЙ m-ІЧНОГО АРГУМЕНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,48 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
ХИЖНЯК Тетяна Андріївна
УДК 621.3.3.037.37
ДІАГНОСТИКА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ
ЗАСТОСУВАННЯМ ВЕЙВЛЕТ-ФУНКЦІЙ m-ІЧНОГО АРГУМЕНТУ
Спеціальність 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник –
Офіційні опоненти –– |
доктор технічних наук, доцент
Петергеря Юлія Сергіївна,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут” (м. Київ),
доцент кафедри промислової електроніки
доктор технічних наук, професор
Сенько Віталій Іванович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут” (м. Київ),
професор кафедри теоретичної електротехніки
кандидат технічних наук, доцент
Домнін Ігор Феліксович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”(м. Харків),
в.о. завідувача кафедри промислової і біомедичної електроніки
Захист відбудеться “ 25 ” березня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.19 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ–56, пр. Перемоги, 37, корп. 12, ауд.412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НТУУ “КПІ” за адресою:
03056, Київ–56, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Б. Швайченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростаючі вимоги до надійності та безвідмовності роботи напівпровідникових перетворювачів електричної енергії обумовлюють необхідність їх діагностики в процесі функціонування. Напівпровідникові перетворювачі як об'єкти діагностування характеризуються великою різноманітністю схемних рішень та алгоритмів функціонування, взаємною залежністю умов функціонування елементів, що входять до їх складу, та високими порядками систем рівнянь, що описують процеси в них. Поява несправності або зміна параметрів елементів перетворювача призводить до зміни форм часових залежностей його струмів та напруг, що дозволяє розглядати їх як діагностичні показники. Однією з умов підвищення надійності функціонування напівпровідникових перетворювачів є виявлення поступових відмов елементів, обумовлених зміною їх параметрів.
При виконанні діагностики важливим є вибір математичного апарату, що застосовується при визначенні причини та типу несправності. Одним з перспективних математичних підходів, застосування якого є доцільним для побудови алгоритмів діагностики, є дискретне вейвлет-перетворення, яке дозволяє здійснювати аналіз сигналів у часовій та частотній областях одночасно. З метою спрощення аналізу бажано для кожного конкретного сигналу обирати найбільш подібну до нього вейвлетоутворюючу функцію. Існуючі вейвлет-перетворення оперують з базисними функціями, що відповідають двом фільтрам – високої і низької частоти. Збільшити обсяг інформації про сигнали шляхом збільшення кількості фільтрів та розширити можливості вибору вейвлетів з одночасним зниженням обсягу обчислень порівняно з комплексними вейвлетами дозволяє вейвлет-перетворення на базі дійсних функцій m–ічного аргументу.
Таким чином, задача розробки нових підходів до діагностування, які не залежать від порядку схеми напівпровідникових перетворювачів, орієнтовані на виявлення поступових відмов елементів перетворювачів та засновані на застосуванні дискретних вейвлет-перетворень функцій дійсного m-ічного аргументу, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” в рамках програми Міністерства освіти і науки України, напрямок 04 “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” НДР “Розробка математичних основ алгоритмів мікропроцесорного керування силовими перетворювачами в автономних системах електроживлення”, № ДР 0102U002214, згідно Державної науково-технічної програми „Ресурс”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2004 року №1331, НДР „Розробка систем та алгоритмів неруйнівної діагностики технічного стану електротехнічних об‘єктів”, № ДР 0106U000097, „Розробка сучасних методологічних підходів та пакету прикладних програм для визначення допустимих рівнів завад у енергетично-інформаційних мережах низької напруги з метою підвищення ресурсу, надійності і технологічної безпеки промислових об'єктів”, № ДР 0107U006830, за напрямом „Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі” НДР „Наукові основи діагностики та ресурсозберігаючого керування електротехнічними об‘єктами на базі нових вейвлетів”, № ДР 0106U004067, „Розробка апаратно-програмного комплексу для відновлювання принципової електричної схеми багатошарових плат, що знаходяться під напругою”, № ДР 0107U002735.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ВЕЙВЛЕТ-ФУНКЦІЙ m-ІЧНОГО АРГУМЕНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок