Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> економічне стимулювання розвитку природно-заповідного фонду (на прикладі північного регіону україни)

економічне стимулювання розвитку природно-заповідного фонду (на прикладі північного регіону україни)

Назва:
економічне стимулювання розвитку природно-заповідного фонду (на прикладі північного регіону україни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний лісотехнічний університет УКРАїни
якимчук аліна юріївна
УДК 330.3:502.4(477.82)
економічне стимулювання розвитку
природно-заповідного фонду
(на прикладі північного регіону україни)
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Зінь Едуард Анатолійович,
Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри регіонального управління
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сохнич Анатолій Якович,
Львівський державний аграрний університет, завідувач кафедри
управління земельними ресурсами
кандидат економічних наук
Шлапак Альвіна Володимирівна,
Міністерство фінансів України, провідний економіст-фінансист відділу середньостро-кової стратегії та фіскальної стійкості
Провідна установа: Сумський державний університет,
кафедра економіки, Міністерство освіти
і науки України, м. Суми
 
Захист дисертації відбудеться 11 жовтня 2006 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.01 у Національному лісотехнічному університеті України Міністерства освіти і науки України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного лісотехнічного університету України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 101.
Автореферат розісланий "8" вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.Я. Кіндрат
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. В останні два десятиріччя в Україні спостерігається помітний прогрес у проведенні природоохоронної політики. Велику роль у цьому, безперечно, зіграв трагічний досвід аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні суспільство все більше повертається до цінності природи, як незаперечного та фундаментального чинника людського життя.
З метою забезпечення сталого розвитку, екологічної рівноваги навколишнього природного середовища, зменшення рівня його забруднення, збереження біологічного і ландшафтного різноманіття державні та місцеві органи влади створюють природоохоронні території з різними функціями та режимами охорони, серед яких найважливіше місце займають природно-заповідні території (ПЗТ) та природно-заповідні об’єкти (ПЗО), що у сукупності формують природно-заповідний фонд (ПЗФ). Територіям та об’єктам ПЗФ належить велика роль у формуванні фізичного і духовного здоров’я будь-якої нації. Це давно усвідомила світова спільнота, надаючи великого значення створенню природоохоронних територій. У країнах Європи, наприклад, Німеччині, Австрії, Швейцарії відсоток заповідних земель досягає 18,2-37,5% від їх території, тоді як в Україні він становить лише 4,5%.
Варто зазначити, що ПЗТ і ПЗО в Україні організовувалися без достатнього наукового еколого-економічного обгрунтування. В більшості випадків при створенні ПЗТ і ПЗО враховувалися лише екологічні критерії, а економічна оцінка проводилася не повною мірою. Нині не існує офіційної методики економічної оцінки ПЗТ та ПЗО. Нечіткість механізму встановлення економічного виразу цінності ресурсів ПЗФ призводить до ігнорування їх значення у національній економіці.
Наявність зазначених проблем вимагає розробки і наукового обґрунтування економічного стимулювання розвитку заповідної справи як в Україні загалом, так і в Північному регіоні зокрема. На сьогодні вже існують чисельні напрацювання щодо проблем сталого еколого-економічного розвитку України та управління ПЗФ, його еколого-економічної оцінки, окремі аспекти яких висвітлені в працях Т.Л. Андрієнко, О.Ф. Балацького, С.М. Бобильова, В.Є. Борейка, О.О. Веклич, О.В. Врублевської, Т.П. Галушкіної, М.А. Голубця, Л.С. Гринів, Б.М. Данилишина, Д.С. Добряка, М.І. Долішнього, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: економічне стимулювання розвитку природно-заповідного фонду (на прикладі північного регіону україни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок