Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ БЛОКАТОРІВ Н+-К+-АТФ-ази В АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ (ЗА ДАНИМИ КОМП

ОСОБЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ БЛОКАТОРІВ Н+-К+-АТФ-ази В АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ (ЗА ДАНИМИ КОМП

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ БЛОКАТОРІВ Н+-К+-АТФ-ази В АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ (ЗА ДАНИМИ КОМП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,73 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров'я України
Івано-Франківська державна медична академія
ЗАЇКА Сергій Володимирович
УДК: 615.015.3.004.14:616.342-002.44-08:616.33-008.8-07.001.8
ОСОБЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ БЛОКАТОРІВ Н+-К+-АТФ-ази В АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ (ЗА ДАНИМИ КОМП'ЮТЕРНОЇ ВНУТРІШНЬОШЛУНКОВОЇ рН-МЕТРІЇ)
14.01.02 – внутрішні хвороби
Івано-Франківськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому державному медичному університеті
ім. М.І. Пирогова на кафедрі поліклінічної терапії та сімейної медицини.
Науковий керівник:
·
доктор медичних наук, професор ЧЕРНОБРОВИЙ В'ячеслав Миколайович,
· Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, кафедра поліклінічної терапії та сімейної медицини, завідувач
Офіційні опоненти:
·
доктор медичних наук, професор НЕЙКО Василь Євгенович,
· Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб, завідувач
· доктор медичних наук, професор ХАРЧЕНКО Наталія В'ячеславівна,
Київська медична академія післядипломної освіти ім П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра гастроентерології і дієтотерапії, завідувач.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця, кафедра факультетської терапії №1
Захист відбудеться 16.11.2001 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.601.01 при Івано-Франківській державній медичній академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7).
Автореферат розісланий 15.10.2001 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор ___________________ М.А. Оринчак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження: Питання лікування хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки залишається досить актуальним на сьогоднішній день для охорони здоров'я України. Останні статистичні дослідження показали, що первинна захворюваність та інвалідізація по цій нозології продовжують займати одне з перших місць серед інших хвороб (О.Я. Бабак, Г.Д. Фадеенко, 1997; В.Г. Передерий, 1997; Н.В. Харченко, 2000).
Проблема лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки з медичної переросла в соціальну. Мова йде як про прямі збитки в вигляді затрат на госпіталізацію, медичне спостереження та лікування, так і про непрямі – в вигляді втрати суспільством працездатних його членів. Фінансові втрати, пов'язані з цим захворюванням у 1997 р. в США склали 5,65 млрд. доларів (Л.И. Аруин, Л.Л. Капуллер, 1998).
В останні десятиріччя відбулись кардинальні зміни в поглядах на діагностику та лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки (Л.И Аруин, 1998; О.С. Аксенов, В.В. Моганов, 2000). Сучасне лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки спрямоване на тимчасове фармакологічне блокування секреції хлористоводневої кислоти в парієтальних клітинах шлунка та знищення-ерадикацію Helicobacter pylori (В.Г. Передерий, 1997; С.М. Ткач, 1998; Н.В. Харченко, 2000; John H. Walsh and Walter L. Peterson, 1995).
Базисна терапія антисекреторними фармакопрепаратами має за мету: усунення клінічних симптомів захворювання (болю і диспептичних явищ) та досягнення рубцювання виразкового дефекту в більш стислі строки. На основі метаналізу 300 робіт D.W. Burget та співавтори (D.W. Burget, S.G. Chiverton, 1990) прослідкували корреляцію між частотою рубцювання пептичної виразки дванадцятипалої кишки і показниками внутрішньошлункового рН. Вони встановили, що пептична виразка дванадцятипалої кишки рубцюється майже в 100% випадків на протязі 4 тижнів, якщо внутрішньошлунковий рН > 3,0 од. не менше 18 годин на добу. Для досягнення цих критеріїв використовуються блокатори Н2-рецепторів гістаміну та блокатори Н+-К+-АТФ-ази.
Блокатори Н+-К+-АТФ-ази відносно молода група антисекреторних фармакопрепаратів з прицільно клітинною дією, але на сьогоднішній день вони займають провідне місце в лікуванні пептичної виразки дванадцятипалої кишки (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ БЛОКАТОРІВ Н+-К+-АТФ-ази В АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ ПЕПТИЧНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ (ЗА ДАНИМИ КОМП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок