Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВО-КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ

ФІНАНСОВО-КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НЯНЬЧУК НАТАЛЯ ЮРІЇВНА
УДК 658.589:336
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі банківської справи Одеського державного економічного університету
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Кузнєцова Людмила Вікторівна
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри банківської справи, м. Одеса
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Пересада Анатолій Анатолійович
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,
завідувач кафедри банківських інвестицій, м. Київ
кандидат економічних наук
Колісник Марія Костянтинівна,
Національний університет „Львівська політехніка”,
доцент кафедри фінансів, м. Львів
Провідна установа: | Тернопільський національний економічний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра банківського менеджменту та обліку,
м. Тернопіль
Захист відбудеться „12” січня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.055.02 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий „12” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доцент В.Г. Баранова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Загальні тенденції світового інноваційного розвитку доводять, що активізація інноваційних процесів можлива лише за умов формування адекватної інфраструктури інноваційного підприємництва, зазначене вимагає нових підходів до управління інноваційними процесами на всіх рівнях національної економіки. Трансформаційні процеси в Україні спрямовані на подолання спаду у виробництві, тому вибір інтенсивного напряму розвитку економіки не можливий без стимулювання інноваційної діяльності. При цьому, мале підприємництво, на основі якого можливе прискорення реалізації інноваційного розвитку країни, необхідно розглядати як важливий та повноцінний суб’єкт ринку.
За останні роки в Україні спостерігається тенденція до розвитку малих підприємств, для яких характерна значно більша гнучкість порівняно з великими. Активізація інноваційної діяльності малих підприємств дозволяє вирішувати водночас ряд проблем: розвитку виробництва та формування його структури, росту валового внутрішнього продукту; проблеми нагромадження й інвестування, соціальної стабільності та зайнятості.
Передумовами участі малих підприємств у сфері інновацій слід вважати наявність відповідного законодавства, розвиток фінансово-кредитних установ, формування інфраструктури підтримки суб’єктів інноваційної діяльності, процеси глобалізації та інтеграції, що призводять до зростання конкуренції тощо. Проте, об’єктивні труднощі сучасного періоду накладають суттєвий відбиток на створення реальних умов для становлення і функціонування суб’єктів малого підприємництва в інноваційній сфері.
При прийнятті малими підприємствами рішень щодо інноваційної діяльності важливим є фактор фінансово-кредитного забезпечення. Потреба в створенні ефективної системи фінансової підтримки малого підприємництва та вдосконалення чинного законодавства, що регулює підприємницьку діяльність, зумовлена роллю цього сектора економіки в забезпеченні інноваційного розвитку країни.
У сучасних економічних умовах проблема формування фінансово-кредитного забезпечення вимагає певної програми дій не тільки від держави, а також від банківської системи та інших фінансових установ, має стратегічно важливе значення як для розвитку інноваційної діяльності малих підприємств, так і для формування інноваційної моделі перебудови вітчизняної економіки взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок