Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ В МІЖНАРОДНОМУ ПРИВАТНОМУ ПРАВІ

ПРАВОВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ В МІЖНАРОДНОМУ ПРИВАТНОМУ ПРАВІ

Назва:
ПРАВОВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ В МІЖНАРОДНОМУ ПРИВАТНОМУ ПРАВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,63 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНТІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БУРЛАЙ ОЛЬГА ЄВГЕНІЇВНА
УДК 341.9
ПРАВОВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ
В МІЖНАРОДНОМУ ПРИВАТНОМУ ПРАВІ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі міжнародного приватного та митного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник кандидат юридичних наук,
КАЛАКУРА Віктор Ярославович
Доцент кафедри міжнародного
приватного та митного права
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти доктор юридичних наук,
ЖИЛІНКОВА Ірина Володимирівна,
Професор кафедри цивільного права № 1
Національної юридичної академії
імені Ярослава Мудрого,
член-кореспондент АПрН України
кандидат юридичних наук
ГАЛУЩЕНКО Герман Валерійович,
завідувач відділу міжнародно-правових питань
Секретаріату Президента України
Провідна установа Одеська національна юридична академія
Захист відбудеться “19” березня 2007 року, о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розіслано “4” лютого 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ГНАТОВСЬКИЙ М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції глобалізації та інтеграції дедалі більше актуалізують питання удосконалення різноманітних механізмів регулювання відносин у сфері міжнародного співробітництва. Одним з таких є міжнародне приватне право (далі – МПрП). Його історія налічує не одне століття, воно було раніше і є на даний час предметом активного наукового інтересу. Але далеко не всі проблеми і питання в цій сфері правового знання можна вважати розв’язаними. Навпаки, зростання практичного значення МПрП в умовах світових інтеграційних процесів ставить їх все більше і більше.
Сфера регулювання сімейних відносин у МПрП вважається однією з найбільш складних і важливих. Зрозуміло чому: сімейні відносини є базовими в існуванні людей і суспільства в цілому; крім того, вони є найбільш делікатними, оскільки пов’язані зі сферою людських почуттів, з тим, що в сім’ях народжуються і виховуються діти. Тому не випадково різні аспекти сімейних відносин з давніх часів є предметом детальних досліджень в рамках юридичної науки. Сучасна українська юриспруденція - не виняток; проблеми сімейного права інтенсивно досліджуються в її рамках. А от що стосується міжнародного сімейного права як галузі МПрП, то науковий інтерес до неї принципово інший. Роботи тут обраховуються одиницями. Ситуація виглядає ще більш складною у зв’язку з нещодавніми суттєвими змінами в українському законодавстві як у сфері міжнародного приватного права, так і у сфері регулювання сімейних відносин і відсутністю достатнього наукового осмислення цих змін. Що стосується регулювання відносин подружжя з іноземним елементом, то наукові дослідження з цих питань (як аналітичного, так і компаративного плану) практично відсутні попри гостру потребу в них.
Актуальність теми посилюється прагненням України інтегруватися у міжнародний та європейський правовий простір. Один з шляхів тут - її приєднання до міжнародних інституцій та найбільш важливих міжнародних договорів, участь у їх розробці та прийнятті, спільні міжнародні наукові дослідження тощо. Належної уваги вимагають процеси гармонізації та уніфікації цивільного та сімейного права, що відбуваються нині у Європі; наукові розробки з цих питань в Україні практично відсутні. Нарешті, окремої згадки заслуговує співробітництво України з Гаазькою конференцією з міжнародного приватного права, членом якої Україна стала у 2003 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРАВОВІДНОСИНИ ПОДРУЖЖЯ В МІЖНАРОДНОМУ ПРИВАТНОМУ ПРАВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок