Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГIЇ БУРIННЯ СВЕРДЛОВИНДОЛОТАМИ РIЖУЧОГО ТИПУ З ВИКОРИСТАННЯМНАДДОЛОТНИХ ВІБРОЗАХИСНИХ ПРИСТРОЇВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГIЇ БУРIННЯ СВЕРДЛОВИНДОЛОТАМИ РIЖУЧОГО ТИПУ З ВИКОРИСТАННЯМНАДДОЛОТНИХ ВІБРОЗАХИСНИХ ПРИСТРОЇВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГIЇ БУРIННЯ СВЕРДЛОВИНДОЛОТАМИ РIЖУЧОГО ТИПУ З ВИКОРИСТАННЯМНАДДОЛОТНИХ ВІБРОЗАХИСНИХ ПРИСТРОЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Івано-Франківський державний технічний університет
нафти і газу
ВИТЯЗЬ ОЛЕГ ЮЛІЙОВИЧ
УДК 622.24.051
 
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГIЇ БУРIННЯ СВЕРДЛОВИН
ДОЛОТАМИ РIЖУЧОГО ТИПУ З ВИКОРИСТАННЯМ
НАДДОЛОТНИХ ВІБРОЗАХИСНИХ ПРИСТРОЇВ
 
Спецiальнiсть 05.15.10 - бурiння свердловин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технiчних наук

 
 
Івано-Франківськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському державному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор технічних наук, професор
Векерик Василь Іванович,
Івано-Франківський державний технічний
університет нафти і газу, завідувач кафедри
теоретичної механіки.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор технічних наук, професор
Чернов Борис Олександрович,
Івано-Франківський державний технічний
університет нафти і газу, завідувач кафедри
фізики;
кандидат технічних наук
Кунцяк Ярослав Васильович,
ВАТ “Український нафтогазовий інститут”,
завідувач відділу технічних засобів буріння.
ПРОВІДНА ОРГАНІЗАЦІЯ: Український науково-дослідний інститут
природних газів, ДК “Укргазвидобування”,
НАК “Нафтогаз України”, м. Харків.
Захист відбудеться “ 02 ” липня 2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д20.052.02 Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий “ 29 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Драганчук О.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним завданням Національної програми “Нафта і газ України до 2010 року” є забезпечення України сировинними і паливно-енергетичними ресурсами. У зв’язку з цим, передбачається розширити об’єм глибокого буріння і зменшити терміни будівництва свердловин. Покращання техніко-економічних показників бурових робіт тісно пов’язано із вдосконаленням доліт, компоновок бурильного інструменту і технологій їх ефективного використання.
За останні роки розроблені високоефективні долота ріжучого типу, які озброєні вставними різцями типу "стратапакс". Ефективність роботи бурових доліт визначається не тільки досконалістю конструкції, якістю і точністю виготовлення, але й умовами їх експлуатації. В зв'язку цим особливої ваги набирає уточнення методик проектування та шляхів удосконалення технології використання даних доліт.
Оцінка сил, що діють на окремі породоруйнівні елементи долота ріжучого типу підтверджує, що однією з основних причин руйнування озброєння долота є динамічні навантаження, що діють на різці при обертанні долота в процесі буріння свердловин. Одним із відомих методів зменшення динамічних навантажень є встановлення в бурильній колоні віброзахисних пристроїв (ВЗП). Зміна параметрів компоновки, включення в її січення ВЗП приводить до зміни показників роботи долота. Через відсутність розрахункових аналітичних моделей, конструкції робочих поверхонь доліт ріжучого типу та технології їх використання, ще добре не відпрацьовані та недостатньо науково обґрунтовані.
Створення більш загальних аналітичних адаптованих моделей роботи бурової механічної системи “порода - долото - бурильна колона – привід установки”, з урахуванням динамічної взаємодії породоруйнівних елементів з вибоєм та параметрів компоновки бурильної колони, дозволить виявити нові закономірності її роботи й оцінити вплив динаміки на показники ефективності процесу буріння. Тому вирішенню цієї важливої науково-практичної задачі присвячена дана дисертаційна робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота входить до науково-тематичних планів Міністерства освіти і науки та підприємств нафтогазовидобувної галузі України. Результати дисертаційної роботи використані при виконанні держбюджетних тематик ( № Д-40/95, № Д-51/97, № Д-3/98, № Д-3/200) та договору г/т № 210/97 з ДП “Укрбургаз” у науково-дослідному інституті нафтогазових технологій Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГIЇ БУРIННЯ СВЕРДЛОВИНДОЛОТАМИ РIЖУЧОГО ТИПУ З ВИКОРИСТАННЯМНАДДОЛОТНИХ ВІБРОЗАХИСНИХ ПРИСТРОЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок