Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАРОКОВА ПАРАДИГМА У ТВОРЧОСТІ ҐЮНТЕРА ҐРАСА

БАРОКОВА ПАРАДИГМА У ТВОРЧОСТІ ҐЮНТЕРА ҐРАСА

Назва:
БАРОКОВА ПАРАДИГМА У ТВОРЧОСТІ ҐЮНТЕРА ҐРАСА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,82 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВАРЕЦЬКА СОФІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 821.112.2:7.035.4“19”(043.5)
БАРОКОВА ПАРАДИГМА У ТВОРЧОСТІ
ҐЮНТЕРА ҐРАСА
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Маценка Світлана Павлівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шалагінов Борис Борисович,
професор кафедри філології
Національного університету
«Києво-Могилянська академія»
кандидат філологічних наук, професор
Жлуктенко Наталія Юріївна,
професор кафедри зарубіжної літератури
Інституту філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться « 18 » червня 2008 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата філологічних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано « 14 » травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Н. М. Гаєвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кризовість епохи ХХ ст. вимагає від дослідників підбиття підсумків та аналізу накопиченого культурно-історичного досвіду з метою сприяння самопізнанню та самоорієнтації сучасної людини. Розглядаючи цей досвід у цілому, констатують глибоку трансформацію форм культури, пов’язану зі зміною загальної духовної атмосфери. Спостерігається своєрідна спроба відновити втрачену цілісність – однак у нових умовах морального й соціального буття.
Тому характеризуючи ХХ ст. як літературну епоху, однією з її особливостей називають культурний синкретизм. Відтак характерною ознакою культури цього століття є постійні перекликання з віддаленими в часі епохами. Діалог із античністю, середньовіччям, бароко, класицизмом, романтизмом та іншими естетичними пластами набуває для сучасного письменника особливого значення. У такий спосіб заявляє про себе нова культурна свідомість, для якої існує єдиночасовий співмірний ряд, а не окремі ланки. Отже, без урахування інтересу та тяжіння сучасної культури до імен, стилів, художніх систем минулого не можна зрозуміти ХХ ст.
Особливо стійким видається зв’язок із бароко, яке тривалий час залишалося лише об’єктом наукових досліджень. Приблизно з 30-х років ХХ ст. воно привабило до себе митців, які відкрили в ньому важливі та необхідні для сучасної культури цінності. Йшлося про бароковість нового мистецтва, яка великою мірою стосувалася світовідчуття: відродження “духу бароко” як мистецтва руху, імпульсу, яке деконструює центр і власні образи. І це в жодному разі не було простим наслідуванням: норма новизни сприйняття дійсності притаманна літературі ХХ ст.
У цьому аспекті літературознавці відзначають жанрове оновлення сучасної літератури, урізноманітнення наратологічних стратегій, ускладнення часопросторового образу художньої дійсності, велике значення мають форми інакомовлення, надбанням літератури стала інтертекстуальність як полілог текстів, відбиваючи спрямованість до толерантності, комунікативності, деперсоналізації творчості, її діалогічного характеру. Показовим є творчий доробок видатного німецького митця, лауреата Нобелівської премії 1999 р. Ґюнтера Ґраса, який у своїх критичних статтях та в художній практиці безпосередньо звертається до барокової літературної спадщини задля того, щоб не лише дати їй належну оцінку, а першочергово на цьому ґрунті усвідомити закономірності сучасної постмодерної доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БАРОКОВА ПАРАДИГМА У ТВОРЧОСТІ ҐЮНТЕРА ҐРАСА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок