Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Макаренко Ольга Анатоліївна
УДК 371.134:371.4:377.1
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ
ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 – “Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії, м. Харків.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Васильєв Іван Борисович, Алматинський гуманітарно-технічний університет, доцент кафедри професійної педагогіки та психології, м. Алмати (Республіка Казахстан).
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний університет ім. Івана Франка, проректор з наукової роботи, міжнародних та регіональних зв’язків, м. Житомир;
кандидат педагогічних наук, доцент
Петрович Валерій Степанович, Волинський державний університет ім. Лесі Українки, доцент кафедри соціальної педагогіки, м. Луцьк.
Провідна установа: | Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра теорії та історії педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 21 червня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 20 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні зміни на ринку праці, підвищення суспільних вимог до рівня професіоналізму та конкурентоспроможності майбутнього фахівця спонукають до розв’язання актуальних проблем сучасної системи професійної освіти, пов’язаних з формуванням особистості працівника, його діяльності в умовах ринкової економіки. На це націлюють Закони України “Про професійно-технічну освіту”(1998), “Про вищу освіту” (2002), Національна доктрина розвитку освіти (2002), Основні напрями реформування професійно-технічної освіти України (1996), Концепція розвитку професійно-технічної (професійної) освіти України (2004).
Виконуючи своє головне завдання – підготовку кваліфікованих робітничих кадрів для різних галузей промисловості, сільського господарства, сфери обслуговування, – навчальні заклади системи професійно-технічної освіти мають водночас здійснювати їх професійне виховання.
Успішно вирішувати проблеми виховання майбутніх робітників і молодших спеціалістів в системі професійно-технічної освіти здатна нова генерація інженерно-педагогічних працівників, які усвідомлюють значення професійного виховання на нинішньому етапі розвитку суспільства, які відповідно підготовлені до виховної діяльності в нових умовах функціонування закладів профтехосвіти.
Пошук шляхів формування готовності до виховної діяльності у професійно-технічних навчальних закладах потребує аналізу результатів досліджень науковців і практичних працівників. У цьому контексті особливого значення набувають дослідження з проблем організації виховної роботи та підготовки студентів до освітньо-виховної діяльності в закладах освіти взагалі (Г.В. Балахнічева, О.В. Безпалько, А.М. Бойко, І.В. Воробєй, О.А. Дубасенюк, К.М. Дурай-Новакова, Л.В. Заремба, С.В. Крисюк, Л.І. Макарова, А.Т. Маленко, Ю.В. Пелех, А.В. Посмітний, С.Т. Резніченко, Г.В. Троцко, С.М. Тищенко) та в закладах профтехосвіти зокрема (В.П. Жук, Є.М. Кравцова, Н.В. Пашкова, В.С. Петрович, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок