Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Назва:
МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Давидов Ігор Григорович
УДК 332.025.28 +338.246.025.88
МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ
ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Спеціальність – 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економіки праці та менеджменту Кіровоградського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Качала Тамара Миколаївна
Черкаський державний технологічний університет, проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Аніловська Ганна Ярославівна
Львівська комерційна академія Укоопспілки
завідувач кафедри фінансів і кредиту
кандидат економічних наук, доцент
Топішко Іван Іванович
Національний університет“
Острозька академія”, завідувач кафедри економічної теорії
Захист відбудеться 20 лютого 2008 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національ-ного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
 
Автореферат розісланий 20 січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент О.Г. Чубарь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Приватизаційні процеси в історично стислі терміни – за неповних п’ятнадцять років – докорінним чином змінили українське суспільство.
Зазнала трансформацій його економічна база. У результаті приватизації в Україні змінили форму власності біля 103 тисяч об’єктів господарської діяльності, в ній з’явилося принципово нове явище – приватний сектор. Станом на кінець 2006 р. у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України об'єкти приватної та колективної власності складали 87,8%, об'єкти державної власності – 4,0%, інші об'єкти – 8,2%. В секторі приватної та колективної власності зайнято більше 82% середньорічної чисельності найманих працівників і створюється більше 99% фінансового результату.
Надзвичайно складні і багатогранні соціальні наслідки приватизації. В Україні спостерігається швидке поглиблення розколу між незначним прошарком багатих і дуже багатих громадян та рештою населення. Більше 70% населення має місячні середньодушові грошові витрати, нижчі прожиткового мінімуму. Співвідношення грошових витрат 20% найбільш та 20% найменш забезпеченого населення (квінтильний коефіцієнт фондів) перевищує 5 разів. Безробіття економічно активного населення у віці 15–70 років перевищує 8,5%.
Приватизація суттєво вплинула на розвиток регіонів, які отримали значний імпульс внаслідок дії факторів, що залежали від умов регіонального рівня. В усьому цьому є як позитивні, так і негативні риси. Забезпечення гармонійного соціально-економічний розвитоку регіонів є нагальною проблемою державної економічної політики, важливе місце в вирішенні якої належить приватизаційним процесам.
Вагомий внесок у розвиток теорії та практики приватизації, регіональних аспектів цієї проблеми зробили науковці, зокрема О.І. Амоша, Г.Я. Аніловська,
Б.Д. Гаврилишин, А.С. Гальчинский, В.М. Геєц, С. А. Давимука, Б.М. Данилишин, Т.М. Качала, В. Т. Лановий, В.С. Ларцев, С.Ю. Лєдомська, Е.М. Лібанова,
С.В. Мочерний, В.П. Мікловда, Б.Я. Понасюк, О.Й. Пасхавер, І.І. Топішко,
Я.Б. Усенко, В.К. Черняк, М.В. Чечетов, А.А. Чухно, Ю.В. Яковлєв та ін.
Внесок у вирішення зазначених вище проблем зробили такі зарубіжні фахівці, як Л. Бальцерович, М. Блаух, В.В. Витюк, Коупленд Т., Коллер Т., В.А. Мартинов, Мурин Дж. Мизес Л. та ін.
Завданням економічної науки є розробка рекомендацій для відповідних державних установ, які допомогли б спрямувати приватизацію в русло найбільшої суспільної ефективності як з точки зору суспільства в цілому, так і окремих регіонів зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок