Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка засобів контролю теплопровідності матеріалів для теплоізоляції та тепловідводу

Розробка засобів контролю теплопровідності матеріалів для теплоізоляції та тепловідводу

Назва:
Розробка засобів контролю теплопровідності матеріалів для теплоізоляції та тепловідводу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,43 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний університет “Львівська політехніка”
Юсик Ярослав Петрович
УДК 536.2.083
Розробка засобів контролю теплопровідності матеріалів для теплоізоляції та тепловідводу
05.11.13 - Прилади і методи контролю та визначення складу речовин
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Пістун Євген Павлович,
проректор Державного університету “Львівська політехніка”, завідувач кафедри “Автоматизація теплових та хімічних процесів”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Кісіль Ігор Степанович, завідувач кафедри “Прилади та методи контролю якості та сертифікації продукції”, Івано- Франківський державний технічний університет нафти і газу
 
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Грищенко Тетяна Георгіївна, зав. відділом теплометрії, Інститут технічної теплофізики НАН України
Провідна установа: НВО ”Термоприлад” Міністерства промислової політики (м. Львів)
Захист відбудеться “ 29 ” червня 2000 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.04 у Державному університеті “Львівська політехніка” 79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд.51 Х учбового корпусу).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати на адресу: 79013, Львів-13, вул.С.Бандери, 12, Державний університет “Львівська політехніка”, вченому секретарю ради Д35.052.04.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” (Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий “ 27 ” травня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат технічних наук Вашкурак Ю.З.
Актуальність теми. Проблема енергозбереження є надзвичайно актуальною, особливо в країнах з помірним та холодним кліматом, оскільки в них значна частина енергії витрачається на продукування, передавання та збереження тепла. Втрати тепла, при цьому, залежать в основному від теплопровідності матеріалів, які використовуються для теплоізоляції та тепловідводу. Використання відповідних матеріалів дозволило б значно скоротити затрати енергії на продукування, передавання і збереження тепла, а також зменшити забруднення навколишнього середовища, що завжди має місце при виробництві теплової енергії.
Матеріали, які застосовуються для теплоізоляції та тепловідводу характеризуються властивостями теплопровідності. Чим менша (більша) теплопровідність матеріалу, тим краще він зберігає (проводить) тепло. Тому теплопровідність є їх паспортною характеристикою, а потреба у вимірюванні теплопровідності, причому з високою точністю, є актуальною.
В сучасній фізиці твердого тіла основним способом отримання інформації про теплофізичні властивості речовин так само залишається експеримент. Це пояснюється тим, що розрахункові методи не завжди забезпечують необхідну точність (похибка до 20%), а для розрахунків потрібний такий обсяг вихідних даних, отримання яких є складнішим прямого вимірювання шуканої величини.
Серійний випуск приладів для вимірювання теплопровідності в Україні не налагоджено, хоча потреба в таких приладах надзвичайно велика.
В країнах колишнього СРСР їх випуск малими партіями здійснювався на заводі "Еталон" (м. Актюбінськ, Казахстан), а роботи з їх розробки проводились в ДСКБ теплофізичного приладобудування (м. Ленінград, Росія), ІТТФ НАН України (м. Київ, Україна) та ін. ІТТФ НАН України також випускав прилади для вимірювання теплопровідності невеликими партіями. Однак, часто ці прилади не задовільняли споживачів через обмеженість їх діапазону, низьку точність вимірювання, складність конструкції і високу вартість. Особливо це стосується приладів для дослідження матеріалів з низькою (зокрема будівельних та теплоізоляційних), а також - з високою (зокрема для досліджуваних зразків призматичної та листової форми) теплопровідністю. Це створювало і сьогодні створює великі труднощі як в плані реалізації вимірювання теплопровідності матеріалів, так і в метрологічному забезпеченні цих вимірювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка засобів контролю теплопровідності матеріалів для теплоізоляції та тепловідводу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок