Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління доходами від основної діяльності страхових компаній

Управління доходами від основної діяльності страхових компаній

Назва:
Управління доходами від основної діяльності страхових компаній
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА”
ЗІНЬКЕВИЧ ТЕТЯНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 368.02
Управління доходами від основної діяльності
страхових компаній
Спеціальність 08.00.08. – Гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі фінансів підприємств ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Поддєрьогін Анатолій Микитович,
ДВНЗ “Київський національний економічний
Університет імені Вадима Гетьмана”,
завідувач кафедри фінансів підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
Фурман Василь Миколайович,
АСТ “Вексель”, генеральний директор
кандидат економічних наук,
Смоленюк Руслан Петрович,
Хмельницький економічний університет, проректор з наукової роботи
Захист відбудеться “ 17 ” червня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 49-г, кім. 601 .
Автореферат розісланий “ 16 ” травня 2008 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., професор Алексеєнко М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Страхування — це спосіб захисту майнових інтересів громадян та суб’єктів господарювання. Особливо зростає його роль в умовах рин-кової економіки. Кожен суб’єкт господарювання має знати, як можна зменшити вплив ризику в його діяльності. В той же час, страхова діяльність є прибутковим різновидом підприєм-ництва, а отже потребують вивчення питання формування доходів страхових компаній.
Однак ще недостатньо проведено комплексних досліджень управління доходами страхових компаній від основної діяльності. Потребують уточнення поняття доходу від основної діяльності страхової компанії, класифікації доходів, визначення факторів впливу на їх розмір. З цього приводу фахівці висловлюють різні точки зору.
Як правило, питання грошових потоків в страхуванні, формування і використання доходів, прибутку досліджують в цілому на рівні страхових компаній. В той же час, актуальним та важливим є дослідження даних питань за окремими видами страхування та напрямками формування доходів.
Важливим аспектом управління доходами в страхових компаніях є формування доходів від основної діяльності. При цьому надзвичайно актуальним при дослідженні формування доходів є аналіз тарифної системи, яку використовують страхові компанії. Як відомо, страховий тариф являє собою ціну страхової послуги. Тому важливими є питання розрахунку страхових тарифів, визначення та дослідження факторів впливу на їх величину по окремим видам страхування. В наслідок специфіки кожного виду страхування, відмінностей ризиків за кожним з них, неможливо розробити єдину систему розрахунку страхових тарифів. Заслуговує на увагу дослідження системи розрахунку ціни страхового продукту одного з найбільш проблемних та збиткових видів страхування – автострахування, а саме авто КАСКО.
Для обґрунтування визначення страхових тарифів, дослідження формування доходів страхових компаній, страхового портфелю актуальним є використання математичних методів розрахунків. Однак напрацювання фахівців зорієнтовані в основному на застосування певного математичного методу до вирішення поставлених задач без достатнього вивчення економічних явищ, що супроводжують даний процес.
В сучасних умовах відбувається процес уніфікації норм та правил щодо обліку доходів та витрат страхових компаній, які використовуються в різних країнах світу. Заслуговують на увагу питання вдосконалення класифікації доходів страхових компаній, дослідження особливостей їх формування та факторів, що впливають на доходи компаній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Управління доходами від основної діяльності страхових компаній

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок