Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико- хімічні методи виділення та визначення суми алкалоїдів “Чистотілу великого”

Фізико- хімічні методи виділення та визначення суми алкалоїдів “Чистотілу великого”

Назва:
Фізико- хімічні методи виділення та визначення суми алкалоїдів “Чистотілу великого”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського
НАН України
Cтепневська Яна Валеріївна
УДК 543.218.1:422,3:645,3
Фізико- хімічні методи виділення та визначення суми алкалоїдів “Чистотілу великого”
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії та електрохімії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор кафедри аналітичної хімії
Ткач Володимир Іванович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедрою аналітичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор за спеціальністю аналітична хімія
Бельтюкова Світлана Вадимівна,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського НАН України,
старший науковий співробітник
кандидат хімічних наук,
Єгорова Алла Володимирівна
Одеський національний університет, ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри фармацевтичної хімії
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра аналітичної хімії, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 17.02.2004 р. о _14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.01 в Фізико-хімічному інституті ім. О.В.Богатського НАН України, 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Фізико-хімічного інституту
ім. О.В.Богатського НАН України (м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86).
Автореферат розісланий 16.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Назаренко Н.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом у медичній практиці все більшої популярності набувають лікарські засоби рослинного походження, які мають широкий спектр дії. Це пояснюється тим, що у порівнянні з синтетичними препаратами вони мають достатньо широку та м’яку тера-певтичну дію, менш токсичні та відзначаються мінімальними побічними ефектами, що відноситься також і до лікарської рослини Чистотілу великого (Chelidonium majus L.) сімейства Papaveracеae. Алкалоїди чистотілу, вилучені з рослинної сировини, входять до ряду лікарських форм – екстрактів, напарів, мазей, супозиторіїв, ампульних розчинів.
Більшість існуючих методів кількісного вилучення та визначення алкалоїдів є трудомісткими, недостатньо чутливими і селективними, не гарантують потрібної надійності результатів. Тому розробка нових методик кількісного визначення алкалоїдів чистотілу є актуальним завданням. Вирішення перелічених проблем можливе при використанні гетерополіаніону (ГПА) структури Кеггіна як аналітичного реагенту на нітрогенвмісні біологічноактивні речовини. Це обумовлене різноманіттям властивостей ГПА – велика молекулярна маса, здатність до часткового зворотного відновлення, утворення малорозчинних речовин постійного складу з великими орга-нічними катіонами, а також іонообмінними властивостями їх солей, дешевизною та доступністю реагенту.
Взаємодія ГПА з органічними катіонами (ОК) алкалоїдів може бути використана як аналітична реакція в амперометричному та потенціометричному титруванні алкалоїдів, а малорозчинні продукти реакції з асоціативним характером зв’язку між ГПА та ОК зарекомендували себе як оптимальні електродноактивні речовини (ЕАР) при розробці іоноселективних електродів (ІСЕ), оборотних до нітрогенвмісних біоактивних речовин. Ці сполуки можна також використовувати як вагову форму в гравіметричному аналізі, а реакцію їх утворення як аналітичну для визначення алкалоїдів методом хроматографії та електрофорезу.
Таким чином, актуальним є комплексне дослідження реакції взаємодії ГПА структури Кеггіна з ОК алкалоїдів та її аналітичне використання в інструментальних методах аналізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з держбюджетною темою Дніпропетровського національного університету Мініс-терства освіти і науки України № 06-112-99, номер державної реєстрації 0199V001298 „Теоретичне обґрунтування та розробка фізико-хімічних методів аналізу лікарських препаратів та біоактивних речовин з використанням гетерополіаніонів в якості аналітичних форм та реагентів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фізико- хімічні методи виділення та визначення суми алкалоїдів “Чистотілу великого”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок