Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> удосконалення механізмів розвитку регіональних продовольчих ринків (на матеріалах Вінницької області)

удосконалення механізмів розвитку регіональних продовольчих ринків (на матеріалах Вінницької області)

Назва:
удосконалення механізмів розвитку регіональних продовольчих ринків (на матеріалах Вінницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,17 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Підвальна Оксана Григорівна
УДК 338.439.5
удосконалення механізмів розвитку регіональних продовольчих ринків
(на матеріалах Вінницької області)
Спеціальність 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Мазур Анатолій Григорович, Вінницький державний аграрний університет, декан факультету менеджменту, завідувач кафедри аграрного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Лисецький Анатолій Степанович, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, завідувач відділу розвитку сільського господарства;
кандидат економічних наук Коломицева Олена Віталіївна, Черкаський державний технологічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри “Менеджмент”
Захист відбудеться 24 вересня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “6” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічний наук, професор Коваль Я.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження регіональних продовольчих ринків та механізмів їх регулювання обумовлено проблематикою трансформаційних перетворень в регіональних економічних системах та формуванням на цій основі ефективних регуляторних дій з боку місцевих органів влади і управління для забезпечення потреб населення.
Складність цього процесу посилюється із-за специфічних особливостей розвитку аграрної сфери економіки регіону, зокрема характеру та стану інноваційної та інвестиційної діяльності, незавершеності формування інфраструктури регіональних продовольчих ринків тощо. З іншої сторони, самі по собі питання щодо здійснення регуляторних дій є недостатньо відпрацьованою в практичній діяльності органів регіонального управління та є достатньо складною як з наукової, так і практичної точок зору. Це обумовлює доцільність та необхідність подальших наукових досліджень розвитку та регулювання регіональних продовольчих ринків із застосуванням системних положень різнопланових наук.
Питанням регіонального розвитку, включаючи продовольчі ринки, присвячено ряд наукових робіт зарубіжних і вітчизняних вчених – регіоналістів, серед яких праці П.П. Борщевського, І.К. Бистрякова, М.П. Бутка, А.Г. Грандберга, Б.М. Данилишина, Л.В. Дейнеко, М.І. Долішнього, Дж. Кейнса, А.С. Лисецького, А.Г. Мазура, Л.О. Мармуль, О.М. Могильного, М.М. Паламарчука, О.М. Паламарчука, В.І. Пили, А.В. Степаненка, М.І. Фащевського, Л.Г. Чернюк та інших.
Разом з тим, теоретико-методологічні та прикладні питання стосовно формування механізмів розвитку та регулювання продовольчих ринків на рівні регіональних економічних систем ще не в повній мірі досліджені і розроблені. Зокрема, потребують подальшого вивчення і визначення сутності понятійного апарату механізму регулювання і його складових стосовно розвитку регіону та регіональних ринків, обґрунтування принципів і методів здійснення регуляторного впливу, обґрунтування показників ефективності розвитку та регулювання з боку регіональних органів влади. Також потребує докорінного поліпшення організаційно-правова складова регуляторного процесу в регіоні та практичне здійснення дій регулювання в системи погоджених управлінських рішень. Нерозв’язаність багатьох теоретичних і практичних проблем, відсутність комплексної уяви про тенденції розвитку продовольчих ринків та несформованість дієвих механізмів їх регулювання свідчать про актуальність даної теми, що і обумовлено її вибір для дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: удосконалення механізмів розвитку регіональних продовольчих ринків (на матеріалах Вінницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок