Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТОКЕРОВАНА ЕЛЕКТРОШЛАКОВА ПЛАВКА БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ

МАГНІТОКЕРОВАНА ЕЛЕКТРОШЛАКОВА ПЛАВКА БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ

Назва:
МАГНІТОКЕРОВАНА ЕЛЕКТРОШЛАКОВА ПЛАВКА БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
ПРОТОКОВІЛОВ
Ігор Вікторович
УДК 669.187.56
МАГНІТОКЕРОВАНА ЕЛЕКТРОШЛАКОВА ПЛАВКА
БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ
Спеціальність 05.16.07
“Металургія високочистих металів та спеціальних сплавів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата технічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Компан Ярослав Юрійович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, завідувач лабораторії.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, с.н.с.
Шейко Іван Васильович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, с.н.с.
Кулак Леонід Денисович
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: | Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України.
Захист відбудеться “ 17 ” вересня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання
ім. Є.О.Патона НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий “ 7 ” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Киреєв Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдяки унікальним фізико-механічним властивостям та великим покладам у земній корі титан займає чільне місце серед конструкційних матеріалів сучасного машинобудування. При цьому, незважаючи на постійне зростання використання титану в хімічній і харчової промисловостях, медицині, цивільному будівництві, при виробництві спортивного інвентарю, морських газо – і нафтовидобувних платформ та ін., основним споживачем титану залишається аерокосмічна промисловість. В цій галузі використовуються переважно багатокомпонентні +-титанові сплави, які працюють в умовах складних навантажень і вимоги до якості металу тут найбільш жорсткі.
Однією з тенденцій розвитку сучасних авіаційних титанових сплавів є підвищення рівня їх легування, створюються титанові сплави, що сполучають твердорозчинне і інтерметалідне зміцнення. В цих умовах на перший план виходять питання, пов’язані з необхідністю забезпечення заданої хімічної і структурної однорідності металу, його дрібнозернистості і відсутності в ньому критичних дефектів. Існуючі промислові технології плавки титанових сплавів не завжди відповідають цим вимогам. Тому, дуже актуальною є розробка нових процесів плавлення, які б мали механізми керування властивостями титанових сплавів ще на стадії виплавки зливка.
Проведені в останні роки роботи по ЕШП титану показали, що як по техніко-економічним показникам, так і по якості металу цей процес може конкурувати з існуючими технологіями плавки титану. Але, особливості кристалізації металу при класичній схемі ЕШП, які сприяють утворенню неоднорідних, крупнозернистих структур, в значній мірі обмежують використання цього методу для отримання титанових, особливо багатокомпонентних, сплавів.
В той же час, досвід магнітного керування гідродинамікою металургійного розплаву при електрошлакових процесах зварювання і переплаву вказує на високу перспективність застосування цього механізму поліпшення властивостей металу при електрошлаковій плавці титанових сплавів. Магнітне керування дає принципову можливість впливати на тепломасопереніс в металургійній ванні і, відповідно, - на однорідність металу, що виплавляється, подрібнювати його структуру, інтенсифікувати термодинамічні процеси хімічної взаємодії шлаку і металу в металургійній ванні.
У зв’язку з цим необхідно було розробити наукові і технологічні засади процесів магнітокерованої електрошлакової плавки (МЕП) титанових сплавів. Актуальність даних досліджень також зумовлюється необхідністю подальшого розвитку в Україні, яка володіє великими покладами титанових руд, власного виробництва титанових, у тому числі багатокомпонентних сплавів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАГНІТОКЕРОВАНА ЕЛЕКТРОШЛАКОВА ПЛАВКА БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок