Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗПЕКОВА ПОЛІТИКА ІНДІЇ В ПІВДЕННІЙ АЗІЇ (1989-2004)

БЕЗПЕКОВА ПОЛІТИКА ІНДІЇ В ПІВДЕННІЙ АЗІЇ (1989-2004)

Назва:
БЕЗПЕКОВА ПОЛІТИКА ІНДІЇ В ПІВДЕННІЙ АЗІЇ (1989-2004)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОБЗАРЕНКО АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 327.82(540:5-13)”1989/2004”
БЕЗПЕКОВА ПОЛІТИКА ІНДІЇ В ПІВДЕННІЙ АЗІЇ
(1989-2004)
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та
глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Манжола Володимир Андрійович,
завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Рубель Вадим Анатолійович
кафедра історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат політичних наук,
Жовква Ігор Іванович,
відділ євроатлантичної інтеграції головної служби зовнішньої політики Секретаріату Президента України, завідувач відділу
Провідна установа: Інститут світової економіки та міжнародних
відносин НАНУ
Захист дисертації відбудеться „___”_______25.09.2006 року о___ 13-30 год.
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, М. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий „___”________23.08.2006 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Константинов В.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною рисою формування постбіполярної системи міжнародних відносин є поява нових центрів сили та реструктурування ними середовища глобальної та регіональних систем безпеки. Одним з найбільш динамічних нових центрів сили у сучасних міжнародних відносинах завдяки активному нарощуванню свого абсолютного економічного та військового потенціалу, а також підвищенню ваги у світових політичних процесах є Республіка Індія. В сучасних регіональних та безпекових дослідженнях теза щодо беззастережного лідерства Індії в Південній Азії та перспектив перетворення цієї держави на один із головних центрів впливу в Азії не піддається сумнівам і сприймається як доконаний факт.
В силу особливостей державного розвитку та регіонального становища країни проблеми національної безпеки перебувають у центрі політики Індії на міжнародній арені та в регіоні і визначають систему її зовнішньополітичних пріоритетів. Безпекова політика Індії (політика у сфері безпеки) є головним напрямком зовнішньої політики країни від часу здобуття нею незалежності і в цій якості впливає на всі інші аспекти міжнародної активності цієї держави, тому дослідження зовнішньої політики Індії та її місця у міжнародних політичних процесах доцільно вивчати саме в контексті проблем безпекової політики.
Оскільки, попри зміцнення своєї ролі у глобальній системі міжнародних відносин, Індія все ще діє на міжнародній арені як передовсім регіональна держава, для адекватного аналізу безпекових пріоритетів країни головну увагу необхідно зосереджувати саме на регіональному рівні зовнішньої політики Індії, де зосереджено основні безпекові інтереси та звідки походять основні загрози безпеці країни. Разом з тим, зміцнення позицій Індії у світі призвело до суттєвого розширення регіональних рамок зовнішньої та безпекової політики Індії і формування нової конфігурації південноазійського комплексу безпеки, центром якого виступає Індія.
Зовнішній політиці Індії як специфічному явищу періоду холодної війни присвячена значна кількість досліджень, що глибоко аналізують глобальні та регіональні виміри індійської політики неприєднання та орієнтації на власні сили. Водночас, різка зміна характеру індійської зовнішньої політики, що відбулася після розпаду біполярної системи, її деідеологізація та регіоналізація, а також зміна конфігурації сил в Азії призвели до формування нових параметрів безпекової політики країни, що потребують окремого ретельного вивчення та аналізу з застосуванням підходів та методів сучасної політичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: БЕЗПЕКОВА ПОЛІТИКА ІНДІЇ В ПІВДЕННІЙ АЗІЇ (1989-2004)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок