Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЗМІСТ БЕРДЯЄВСЬКОЇ КОНЦЕПЦІЇ ПОДОЛАННЯ ВІДЧУЖЕННЯ ЛЮДИНИ ВІД СУСПІЛЬСТВА

СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЗМІСТ БЕРДЯЄВСЬКОЇ КОНЦЕПЦІЇ ПОДОЛАННЯ ВІДЧУЖЕННЯ ЛЮДИНИ ВІД СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЗМІСТ БЕРДЯЄВСЬКОЇ КОНЦЕПЦІЇ ПОДОЛАННЯ ВІДЧУЖЕННЯ ЛЮДИНИ ВІД СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,50 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І.МЕЧНИКОВА
Білянська Олена Юріївна
УДК 141.7(043.3)
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЗМІСТ БЕРДЯЄВСЬКОЇ КОНЦЕПЦІЇ
ПОДОЛАННЯ ВІДЧУЖЕННЯ ЛЮДИНИ ВІД СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та
філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі культурології Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Вєрніков Марат Миколайович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
завідувач кафедри культурології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Хамітов Назіп Віленович,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник.
кандидат філософських наук, доцент
Левченко Віктор Леонідович,
Одеський національний політехнічний університет,
доцент кафедри філософії і методології науки.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет.
Захист відбудеться “28” вересня 006р. о 14.00.год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Пастера, 13.
Автореферат розісланий “ 19” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Сумченко
кандидат філософських наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасне людство на нинішньому етапі свого існування почало гостро усвідомлювати себе, як цілісність у безлічі. Зміна парадигм життєдіяльності суспільства відображає зміну історичних типів суспільств, культур, цивілізацій.
На кожному новому етапі розвитку людства відкриваються нові факти, стають відомими нові явища, виникають нові проблеми, які вимагають від нових поколінь нових підходів, творчого осмислення духовної та філософської спадщини, історії людства і прийняття нових, абсолютно оригінальних і неповторних рішень. Виходячи з даної позиції, досить актуальним на сьогоднішній час постає проблема усвідомлення людиною світу й, у цьому аспекті, свого власного існування. В даній роботі розглядається концепція подолання відчуження людини від суспільства у філософії М.О.Бердяєва.
Вивчення теоретичної спадщини М.Бердяєва має значення не тільки в тому, що поглиблює знання змісту його філософських і соціально-філософських ідей, але дає змогу краще зрозуміти ті процеси та тенденції, що відбуваються в сучасному українському суспільстві, сприяє адекватному створенню теоретичного і практичного бачення характеру і напрямку суспільних змін, насамперед тих, які розкривають динаміку в явищі відчуження, зокрема, в сфері відношення людини і суспільства.
Тема дисертаційного дослідження є актуальною з огляду сучасних теоретичних і практичних проблем суспільного розвитку України і світової соціальної динаміки, які вносять в зміст і механізм розв’язання проблеми відчуження людини від суспільства своє соціально-конкретне бачення, що випливає з особливостей нинішніх суперечностей світу. В зв’язку з цим звернення до проблеми відчуження в наших умовах має гостро злободенний характер і вводить в поле ключових сторін суспільної діяльності. Воно має актуальність в плані розгляду та вирішення явищ відчуження в сучасному українському суспільстві, які існують та проявляються як в соціально-духовній сфері існування людини, так і в сфері сучасних економічних процесів.
В суспільстві, де спосіб життєдіяльності майже повністю визначається системою виробництва і близькими до неї сферами, самореалізація особистості пов’язана з певною деструктивністю щодо існуючих соціальних структур. У зв’язку з цим постала реальна проблема взаємовідношення особи і суспільства, самореалізації особистості та впливу на цей процес суспільного оточення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЗМІСТ БЕРДЯЄВСЬКОЇ КОНЦЕПЦІЇ ПОДОЛАННЯ ВІДЧУЖЕННЯ ЛЮДИНИ ВІД СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок