Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Форми агропромислової інтеграції в садівництві і підвищення економічної ефективності їх функціонування(на матеріалах садівницьких і переробних підприємств АР Крим)

Форми агропромислової інтеграції в садівництві і підвищення економічної ефективності їх функціонування(на матеріалах садівницьких і переробних підприємств АР Крим)

Назва:
Форми агропромислової інтеграції в садівництві і підвищення економічної ефективності їх функціонування(на матеріалах садівницьких і переробних підприємств АР Крим)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Яцух Олена Олексіївна
УДК 631. 151.6 (447.9) : 634
Форми агропромислової інтеграції в садівництві і підвищення економічної ефективності їх функціонування
(на матеріалах садівницьких і переробних підприємств АР Крим)
Спеціальність 08.06.01 - економіка підприємств й організація виробництва
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії економіки і маркетингових досліджень Інституту садівництва УААН.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Шестопаль Олександр Миколайович - Інститут садівництва УААН, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Мосіюк Пилип Омелянович – Національний аграрний університет, завідувач кафедри економіки підприємств аграрного сервісу
кандидат економічних наук Коновалов Іван Васильович – Інститут аграрної економіки УААН, провідний науковий співробітник
Провідна установа – Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ регіональних проблем розвитку і розміщення харчової та переробної промисловості, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “26” квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “ 23 ” березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жебка В. В.
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми дослідження. Економічна криза в агропромисловому комплексі України особливо відчутною є в садівництві - традиційно провідної галуззю сільського господарства АР Крим. Грунтово-кліматичні та економічні умови Криму є винятково сприятливими для розвитку промислового садівництва, зокрема виробництва плодів і продуктів їх промислової переробки в обсягах, які б забезпечували не лише внутрішні потреби, а й значне розширення експорту. Проте сучасний рівень виробництва і споживання плодів, ягід та продуктів їх промислової переробки в Криму, як в Україні загалом, є надто низьким. За цим показником ми значно відстаємо від розвинутих країн світу. Через недостатнє виробництво плодово-ягідної сировини вкрай незадовільно використовуються потужності переробних підприємств Криму. В пяти великих консервних заводів в 1999 році вони використовувалися всього на 6,7 %, а виробництво фруктових консервів загалом скоротилося у 8,7 рази порівняно до 1991 р.
Внаслідок спаду платоспроможного попиту населення на продукцію садівництва, втрати зовнішніх ринків її, зокрема в Росії, збільшення імпорту плодів, нерозвиненість відповідної ринкової інфраструктури виникли значні проблеми з реалізацією плодів і продуктів їх промислової переробки.
Приватизація консервних заводів, їх адаптація до ринкових умов здійснена здебільшого без урахування інтересів виробників садівницької продукції. Практично не функціонують раніше створені сировинні зони консервних заводів, асортимент, якість і терміни надходження сировини на переробку не відповідають вимогам переробних підприємств. Минула система управління не відповідає новому статусу плодопереробних підприємств, а нова ще не сформована. Відсутні належні взаємозв’язки виробників садівницької продукції з торгівельними організаціями. Це зумовлює необхідність комплексного дослідження теоретичних та практичних аспектів формування кращих форм агропромислової інтеграції і на цій основі підвищення ефективності садівництва. Все це свідчить про актуальність і доцільність вибору теми досліджень.
Стан вивчення проблеми. В даний час в Україні ще не сформована єдина загальноприйнята науково-обґрунтована концепція розвитку форм агропромис-лової інтеграції в АПК. Основні аспекти розвитку інтеграційних процесів в АПК висвітлені в наукових працях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Форми агропромислової інтеграції в садівництві і підвищення економічної ефективності їх функціонування(на матеріалах садівницьких і переробних підприємств АР Крим)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок