Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНА ГЕОПОЛІТИКА (на прикладі Криму)

РЕГІОНАЛЬНА ГЕОПОЛІТИКА (на прикладі Криму)

Назва:
РЕГІОНАЛЬНА ГЕОПОЛІТИКА (на прикладі Криму)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,28 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Багров Микола Васильович
УДК 911.3:32 (477.75)
РЕГІОНАЛЬНА ГЕОПОЛІТИКА
(на прикладі Криму)
11.00.02 - Економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора географічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної та соціальної географії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Шаблій Олег Іванович, завідувач кафедри економічної та соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка
доктор географічних наук, професор Голіков Артур Павлович, завідувач кафедри міжнародної економіки і міжнародних економічних відносин Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна
доктор географічних наук, професор Степаненко Анатолій Васильович, завідувач відділом проблем розвитку і розміщення виробничого потенціалу Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України
Провідна організація: Інститут географії НАН України, відділ суспільно-географічних досліджень
Захист відбудеться 26.11.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90, географічний факультет, ауд. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 25.10. 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор С.І.Іщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Людство за сучасних умов виглядає як інтегрована макросистема безлічі регіонів, які складно взаємодіють у економічному, соціальному, політичному вимірах, створюючи різноманітні геополітичні сюжети й проблеми. Вони особливо важливі й вельми актуальні для ключових регіонів – прикордонних, приморських, вузлових за географічним положенням, стикових й "розломних" за стратегічними, цивілізаційними, конфесійними, етно-національними ознаками. У той же час саме такі регіони є, певною мірою, точками росту, бо вони об’єднують території різного статусу й підпорядкування за економічними, геоекологічними та політичними спрямуваннями, спричиняючи появу певних нових якостей. З географічної точки зору – це комплексні територіальні системи різного ієрархічного рангу, відношення поміж якими є предметом різнобічних досліджень географічної науки й практичної діяльності, зокрема, у сфері геополітики.
У сучасній Україні формується нормативно-правова й інформаційна база регіоналізації, компонентами якої є, зокрема, розробка концепцій і програм регіонального соціально-економічного розвитку Українського Причорномор’я; Концепція державної регіональної політики в Україні, затверджена Указом Президента України від 25 травня 2001 р.
Протягом останнього десятиріччя геополітику відроджено в Україні як географічну дисципліну (В. Дергачов, О. Паламарчук, О. Шаблій), або як важливий розділ у складі політичної географії (М. Дністрянський, М. Пістун) та соціальної географії (О. Шаблій), суспільної географії (Я. Олійник, А. Степаненко). Поза географією геополітичні проблеми розглядаються у геостратегії, політології, етносоціології, етнопсихології й інших науках та галузях знання і практичної діяльності, а також у сфері міжнародних стосунків, управління державою і вирішення соціально-економічних і етно-соціальних проблем.
У наш час спостерігається розширення й зміна акцентів геополітичного підходу. Геополітика з суто “силової доктрини” перетворюється на міждисциплінарну науково-політичну проблему, у межах якої у тісній єдності розглядаються географічні, історичні, політичні й інші взаємодіючі фактори, які в сукупності складають інтегральний геостратегічний потенціал держави, блоку держав або регіону.
Гострий інтерес до проблем Кримського регіону, геополітичні й етно-соціальні проблеми якого часто розглядаються як своєрідний “Кримський вузол”, сягають далеко за межі України і знаходять відображення у працях й геостратегічних доктринах зарубіжних геополітиків та політологів З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНА ГЕОПОЛІТИКА (на прикладі Криму)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок