Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> стратегії домінування в аргументативному дискурсі: гендерний аналіз (на матеріалі англійської мови)

стратегії домінування в аргументативному дискурсі: гендерний аналіз (на матеріалі англійської мови)

Назва:
стратегії домінування в аргументативному дискурсі: гендерний аналіз (на матеріалі англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний унІверситет
імені В.Н. Каразіна
Піщікова катерина Володимирівна
УДК 811.111'27
стратегії домінування в аргументативному дискурсі: гендерний аналіз
(на матеріалі англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та англійської мови Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент Мартинюк Алла Петрівна, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра перекладу та англійської мови, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Швачко Світлана Олексіївна, Сумський державний університет, кафедра перекладу, професор
кандидат філологічних наук, доцент Олікова Марія Олександрівна, Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра англійської філології, доцент
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра англійської філології, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “27” лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “24” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.
Загальна характеристика роботи
Реферована робота присвячена комплексному гендерному аналізу стратегій домінування в аргументативному дискурсі в межах синергетичного підходу. У термінах синергетики мова постає як адаптивна система, що самоорганізується, реорганізує свою внутрішню структуру та виробляє принципи гармонійного співіснування із зовнішнім світом у процесі розвитку (О.М. Леонтьєв, Ю.С. Степанов, Є.В. Сидоров, О.В. Тарасова).
На сучасному етапі розвитку лінгвістики не розроблена адекватна методика дослідження мовленнєвої поведінки людини. У синергетичній парадигмі таку роль бере на себе “комунікативна теорія акомодації” (Н. Купланд, Дж. Купланд, Г. Джілс, К. Кенвуд). Ця теорія пропонує модель, що дозволяє пояснити складну взаємодію мови, мовленнєвої діяльності, різних аспектів людської індивідуальності і конкретних цілей міжсуб'єктної взаємодії. У даній роботі інструментарій та принципи аналізу теорії акомодації використовуються для дослідження закономірностей міжсуб'єктної взаємодії в аргументативному дискурсі, орієнтованої на досягнення домінування, що виявляється у прагненні комунікантів контролювати розвиток мовленнєвої взаємодії.
Сучасний підхід до вивчення аргументативного дискурсу ґрунтується на визначенні аргументації не тільки з точки зору логіки, а й комунікативної діяльності, що складається з вербального, невербального й екстралінгвального компонентів (А.Д. Бєлова, В.І. Кирилов, А.О. Старченко). Гендерний параметр додає роботі особливої актуальності і значущості, тому що тема домінування є центральною в контексті гендерних відносин мовців. “Гендер” як соціальне поняття відображає відносини нерівності, ієрархії, влади, домінування однієї складової опозиції “чоловіче – жіноче” над іншою (А.В. Кириліна).
Актуальність теми даного дослідження визначається загальною антропоцентричною тенденцією в сучасній лінгвістиці, що спричинила необхідність розвитку міждисциплінарної парадигми досліджень аргументативного дискурсу. Антропоцентричний підхід визначає орієнтацію на вивчення аргументативних текстів з огляду на мовленнєву взаємодію комунікантів.
У зв'язку з цим, по-перше, назріла необхідність розробки операційної моделі аналізу дискурсу, що інтегрує два рівні мовленнєвої взаємодії: мікрорівень формальних і змістовних аспектів інтеракції, реалізованих одиницями мовлення, а також макрорівень соціокультурних і когнітивних вимірів, які зумовлюють мовленнєву поведінку людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: стратегії домінування в аргументативному дискурсі: гендерний аналіз (на матеріалі англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок