Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis У формуванні стійких агроекосистем

Роль ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis У формуванні стійких агроекосистем

Назва:
Роль ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis У формуванні стійких агроекосистем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ПАТИКА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 579.26:579.64:632. 937.1
Роль ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis У формуванні стійких агроекосистем
03. 00. 16 - екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії технічної мікробіології Південного філіалу Інституту сільськогосподарської мікробіології Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
НАДКЕРНИЧНИЙ Станіслав Петрович
Інститут сільськогосподарської мікробіо-
логії УААН, завідувач лабораторії
мікробіометоду
Офіційні опоненти –доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Тараріко Олександр Григорович
Інститут агроекології і біотехнології УААН
завідувач відділенням агроекології
- доктор біологічних наук, професор
ГВОЗДЯК Ростислав Ількович
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д. К. Заболотного НАНУ,
завідувач відділу фітопатогенних бактерій
Провідна установа – Інститут захисту рослин УААН
Захист дисертації відбудеться 21.12.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 при Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ, вул. Героїв Оборони 15, навч. корп. 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ, вул. Героїв Оборони 15, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий 20.11.200 1 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час при розробці заходів захисту рослин з успіхом застосовується інтегрований підхід, який передбачає використання засобів контролю за екосистемами, що базуються на природних взаємовідношеннях видів. Це новий варіант концепції “управління шкідників”, розроблений ще на початку ХХ століття, але забутий у зв’язку з бурхливим розвитком хімічних засобів захисту рослин (Кандибін, 1989; 1991). Сьогодні перспективним вважається екологічний підхід, який передбачає оптимальну комбінацію біологічних, агротехнічних, селекційно-генетичних, хімічних та інших методів, спрямованих проти комплексу шкідників та хвороб сільськогосподарських культур. Найбільш вагомою ланкою в ланцюгу екологічного підходу є біометод, зокрема використання біопрепаратів на основі ентомопатогенних бактерій групи Bacillus thuringiensis як природних паразитів шкідливих комах, яким належить важлива роль у формуванні стійких агроекосистем.
При сучасній зацікавленості у попередженні забруднення навколишнього середовища і при необхідності розробки програм регулювання чисельності шкідників B. thuringiensis є одним з небагатьох доступних для цієї мети агентів, який ефективний проти чисельних видів шкідливих комах із загонів Lepidoptera, Hymenoptera, Diptera, Coleoptera і водночас не токсичний для інших (корисних) комах, рослин, риб, теплокровних тварин та людини (Митрофанов та ін., 1997).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності до завдань науково-технічної програми (НТП) “Родючість ґрунтів” підпрограми “Сільськогосподарська мікробіологія” на 1996 – 2000 рр. і завдання Південного філіалу Інституту сільськогосподарської мікробіології УААН “Розробити високоефективні технології застосування мікробних препаратів у відновлювальних ресурсозберігаючих системах землеробства в зонах Степу і Півдня України” ( державний номер реєстрації 0198U005046 ).
Мета і завдання дослідження. Метою наших досліджень було одержання нових високоефективних і технологічних штамів ентомопатогенних бактерій групи Bacillus thuringiensis,вивчення ролі даних мікроорганізмів у формуванні стійких агроекосистем, створення на їхній основі біопрепаратів та вивчення ефективності новостворених препаратів як засобів захисту рослин від колорадського жука і капустяної совки.
Для досягнення поставленої мети було визначено основні завдання наших досліджень:
-
виділити з природних популяцій комах ентомопатогенні кристалоносні бактерії і отримати їхні чисті культури;
-
вивчити культурально-морфологічні і фізіолого-біохімічні властивості виділених штамів ентомопатогенних бактерій та ідентифікувати їх;
-
відібрати ефективні проти колорадського жука і технологічні штами;
-
визначити оптимальні умови культивування і склад поживних середовищ для вирощування нових штамів B.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Роль ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis У формуванні стійких агроекосистем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок