Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення складу і процесу наплавлення порошковою стрічкою деталей із низьколегованих сталей, працюючих в умовах тертя металу об метал

Удосконалення складу і процесу наплавлення порошковою стрічкою деталей із низьколегованих сталей, працюючих в умовах тертя металу об метал

Назва:
Удосконалення складу і процесу наплавлення порошковою стрічкою деталей із низьколегованих сталей, працюючих в умовах тертя металу об метал
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Приазовський державний технічний університет
Кадава
Віктор Володимирович
УДК 621.791.75
Удосконалення складу і процесу наплавлення порошковою стрічкою деталей із низьколегованих сталей, працюючих
в умовах тертя металу об метал
Спеціальність: 05.03.06. – Зварювання і споріднені технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь 2002 р.
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Чигарьов Валерій Васильович
ПДТУ, зав. кафедрою “Металургія і технологія зварювального виробництва”
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Гулаков Сергій Володимирович
ПДТУ, зав. кафедрою “Автоматизація технологічних процесів”
кандидат технічних наук
Шевченко Ігор Валерійович
Краматорський завод металоконструкцій, начальник цеху, м. Краматорськ
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться _14 лютого_____2003р. о_14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.12.052.01. при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 87500, вул. Університетська, 7 , м. Маріуполь Донецької обл.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету: вул. Апатова, 115, .м. Маріуполь Донецької обл.
Автореферат розісланий 27 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.12.052.01
доктор технічних наук, професор Маслов В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Відповідно до основних напрямків розвитку матеріальної галузі України передбачено підняти ефективність використання ресурсів, знизити матеріалоємність виробництва. Підвищення ефективності виробництва безпосередньо пов'язане з удосконалюванням технологічних процесів, одним з яких є наплавлення відкритою дугою.
Розрізняють в основному два види наплавлення: відбудовна й зміцнювальна чи плакування поверхні шаром металу, що забезпечує необхідні експлуатаційні характеристики. Такий розподіл носить умовний характер, оскільки можна одночасно відновлювати й зміцнювати деталі машин і механізмів. Відбудовне наплавлення дозволяє додати необхідні чи первісні розміри зношеним деталям. Для цього прагнуть забезпечити в наплавленому шарі відповідний хімічний склад, що задовольняє умовам експлуатації. Це досягається відповідним електродним матеріалом і способом наплавлення. При цьому вирішальне значення набувають питання продуктивності наплавочних робіт, якості наплавленого металу.
Актуальність теми. Велику роль в економії витрат праці, підвищенні якості наплавочних робіт і продуктивності праці грає застосування наплавочних матеріалів у виді порошкової стрічки. Порошкові стрічки забезпечують практично будь-який склад наплавленого металу і більш високі показники наплавлення в порівнянні з іншими наплавочними матеріалами. При зростаючих обсягах наплавлення порошковими стрічками збільшуються енергетичні витрати. Однак питома продуктивність наплавлення підвищується не адекватно. Цьому перешкоджає нерівномірність плавлення оболонки і сердечника, в результаті чого не розплавлені частки шихти розсипаються в зварювальну ванну.
Для відбудовного наплавлення деталей з низьколегованих сталей, що працюють в умовах тертя металу об метал, розроблений ряд порошкових стрічок, однак їхнє застосування недостатньо ефективне.
Аналіз показав, що при наплавленні порошковими стрічками виникають наступні основні проблеми, що вимагають рішення:
- забезпечення однакових температур нагрівання оболонки і сердечника;
- усунення розсипання часток шихти в зварювальну ванну;
- збільшення продуктивності розплавлювання електрода і наплавлення;
- удосконалювання зварювально-технологічних властивостей порошкових стрічок.
Застосування в порошкових стрічках традиційних інгредієнтів шихти не забезпечує досягнення високих показників їхніх властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Удосконалення складу і процесу наплавлення порошковою стрічкою деталей із низьколегованих сталей, працюючих в умовах тертя металу об метал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок