Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Напружений стан ізотропних оболонок з системою тріщин (наскрізних, поверхневих і внутрішніх)

Напружений стан ізотропних оболонок з системою тріщин (наскрізних, поверхневих і внутрішніх)

Назва:
Напружений стан ізотропних оболонок з системою тріщин (наскрізних, поверхневих і внутрішніх)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Яртемик Вікторія Володимирівна
УДК 539.3
Напружений стан ізотропних оболонок з системою тріщин
(наскрізних, поверхневих і внутрішніх)
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної механіки і комп’ютерних технологій
Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Довбня Катерина Миколаївна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри прикладної механіки і комп’ютерних технологій
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кушнір Роман Михайлович,
Інститут прикладних проблем механіки
і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України (м. Львів),
директор, завідувач відділу термомеханіки
доктор фізико-математичних наук, професор
Шалдирван Валерій Анатолійович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри математичної фізики
Захист відбудеться 06 березня 2008 р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: вул. Університетська 24, головний корпус ДонНУ, ауд. 603, м. Донецьк, 83055.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: вул. Університетська 24, головний корпус ДонНУ, м. Донецьк, 83055.
Автореферат розісланий 06 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 11.051.05 Мисовський Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В реальних твердих тілах поблизу дефектів виникають області значної концентрації напружень. Внаслідок наявності перевантажених областей здатність таких тіл опиратися діючим на них зусиллям помітно знижується.
Разом з тим сучасні складні конструкції і споруди практично завжди містять ті чи інші гострокінцеві дефекти, що виникають або в процесі експлуатації, або первісно властиві матеріалам, що використовуються.
Найбільше до руйнування внаслідок дефектів такого роду схильні тонкостінні конструкції: ємкості високого тиску, трубопроводи, контейнери, корпуси суден та ін., які можна моделювати оболонками, ослабленими тріщинами. При проектуванні таких структур необхідно приймати до уваги наявність дефектів, які часто можуть привести до катастрофічних пошкоджень, що є небезпечним для навколишнього середовища або подальшої експлуатації устаткування.
Дуже важливо виявляти рівень навантаження (критичного), яке ініціює розвиток тріщин на ранній стадії. Це дає можливість своєчасно прийняти рішення щодо подальшого функціонування конструкції. Отже, дослідження напруженого стану та граничної рівноваги оболонок з виявленими тріщиноподібними дефектами в умовах експлуатації є актуальним і важливим науково-технічним завданням.
Метою дисертаційної роботи є розвиток методики розв’язання задачі про напружений стану ізотропних оболонок на оболонки довільної кривини з системами наскрізних, поверхневих і внутрішніх тріщин, визначення основних закономірностей впливу різноманітних геометричних параметрів на збурений напружений стан оболонок в околі тріщин.
Об’єктом дослідження є ізотропна оболонка довільної кривини з системами тріщин (наскрізних, поверхневих і внутрішніх).
Предметом дослідження є коефіцієнти інтенсивності зусиль і моментів та їх залежність від довжини, глибини і кількості тріщин, їх типу (наскрізні, поверхневі або внутрішні), а також взаємного розташування тріщин і відстані між ними, геометричних параметрів оболонки.
Методи дослідження. Задача про напружений стан оболонки довільної кривини з системою наскрізних, поверхневих і внутрішніх тріщин за допомогою моделі лінійних пружин (line-spring model) зводиться до задачі про пружну оболонку з системою наскрізних тріщин. Використовуючи методику дослідження напруженого стану оболонок довільної кривини з системою наскрізних тріщин, побудована система сингулярних інтегральних рівнянь (СІР) поставленої задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Напружений стан ізотропних оболонок з системою тріщин (наскрізних, поверхневих і внутрішніх)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок