Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОХІМІЯ РІДКІСНОМЕТАЛЕВОГО РУДОУТВОРЕННЯ В ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ЛУЖНИХ ПОРОДАХ ТА КАРБОНАТИТАХ ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА.

ГЕОХІМІЯ РІДКІСНОМЕТАЛЕВОГО РУДОУТВОРЕННЯ В ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ЛУЖНИХ ПОРОДАХ ТА КАРБОНАТИТАХ ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА.

Назва:
ГЕОХІМІЯ РІДКІСНОМЕТАЛЕВОГО РУДОУТВОРЕННЯ В ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ЛУЖНИХ ПОРОДАХ ТА КАРБОНАТИТАХ ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ
МАТВІЙЧУК МАРИНА ВАСИЛІВНА
УДК 550.42:(546.6+546.8):(551.71+552.33):(477)
ГЕОХІМІЯ РІДКІСНОМЕТАЛЕВОГО РУДОУТВОРЕННЯ В ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ЛУЖНИХ ПОРОДАХ ТА КАРБОНАТИТАХ ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА.
Спеціальність 04.00.02 "геохімія"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі геології та геохімії рудних родовищ
Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України
Науковий керівник:
доктор геолого-мінералогічних наук
Загнітко Василь Миколайович
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України
завідувач відділом геології та геохімії рудних родовищ
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Міцкевич Борис Федорович
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України
провідний науковий співробітник
доктор геолого-мінералогічних наук
Гулій Василь Миколайович
Український державний геологорозвідувальний інститут
старший науковий співробітник
Провідна установа:
Інститут геохімії навколишнього середовища
НАН України та МНС України, м. Київ
Захист відбудеться "15" травня 2002р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.203.01 при Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України.
Автореферат розісланий "12" квітня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних наук |
Л.Л. Томурко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рідкісні метали є вагомим матеріальним чинником розвитку сучасного виробництва, особливо нової техніки та нових технологій, брак яких негативно позначається на розвитку будь-якої країни. Обсяг використання рідкісних металів являє собою виразний показник стану та рівня промислово-економічного розвитку країн, тому не випадково простежується стійка світова тенденція до зростання видобутку та використання таких рідкісних металів, як цирконій, ніобій, скандій, берилій, літій, рідкісноземельні елементи та інші.
В Україні існує потенційно потужна мінерально-сировинна база літію, берилію, рубідію, цезію, рідкісних земель, цирконію, гафнію, ніобію, танталу, скандію. Переважна більшість родовищ рідкісних металів пов’язана з лужними магматичними комплексами, а Український щит і особливо його Приазовський блок є однією із найбільш насичених проявами докембрійських лужних порід структурою земної кори. Тому дисертаційна робота присвячена вивченню геохімічних властивостей, речовинного складу та генезису рідкіснометалевого зруденіння в лужних породах і карбонатитах докембрію Приазовського блоку УЩ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основу роботи складають результати досліджень, які проводились при виконанні науково-дослідної теми відділу геології та геохімії рудних родовищ ІГМР НАН України: ”Геохімія рідкісних елементів в процесах ендогенного рудоутворення” (№ держ. реєстрації 0193U018276) і складання програми науково-дослідних робіт, скерованих на створення наукових засад розширення мінерально-сировинної бази рідкісних і благородних металів та сприяння створення в Україні рідкіснометальної і золоторудної галузі "Рідкісні та благородні метали України".
Мета роботи: встановити закономірності розподілу рідкісних елементів і генезис рідкіснометалевого зруденіння в лужних породах і карбонатитах докембрію Приазовського блоку УЩ.
Задачі досліджень: аналіз геологічного положення масивів і проявів лужних порід та карбонатитів; вивчення речовинного складу; визначення геологічних і фізико-хімічних умов кристалізації, джерел речовини і генезису рідкіснометалевого зруденіння в лужних породах та карбонатитах докембрію Приазовського блоку УЩ.
Об’єкт дослідження: рідкісні елементи в лужних породах та карбонатитах Чернігівського, Південно-Кальчицького та Октябрського масивів та їх облямування (Приазовський блок УЩ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕОХІМІЯ РІДКІСНОМЕТАЛЕВОГО РУДОУТВОРЕННЯ В ДОКЕМБРІЙСЬКИХ ЛУЖНИХ ПОРОДАХ ТА КАРБОНАТИТАХ ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок